• Свеж
ДЕЈЈА 2 Пакува Шамрок Прилагодливо Работно Капаче со Копче Лента За Потење За Медицински Сестри Женска Капа За Опашка
zoom_in

ДЕЈЈА 2 Пакува Шамрок Прилагодливо Работно Капаче со Копче Лента За Потење За Медицински Сестри Женска Капа За Опашка

DEN 1.67

Стока
check Достапно.

Затворање на врвка. Машинско Перење. Оваа работна капа има врвен дијаметар од 18см/7ин. Еластичната вратоврска на задниот дел од шапката може да се прилагоди по желба. Таа е погодна за мажи и жени со било која големина на главата. Материјал : полиестер што дише, памучна лента за пот и пластични копчиња. Работно капаче со копчиња од двете страни и памучна лента за потење од внатрешната страна. Копчињата од двете страни може да се користат за врвки за ослободување на притисокот врз ушите, а исто така може да избегнат притисок на увото и да го намалат создавањето брчки. Памучната лента за пот е надградена со отстранување на влага, што може брзо да ја апсорбира потта без да дозволи потта да капе во очите и да влијае на работата. Дури и ако работи долго време, може да го одржува челото суво и чисто и да ја подобри ефикасноста на работата. За жени со долга коса, буфантната капа може да ја завитка целата форма на главата, а прилагодливата еластична лента на грбот може да ја поправи опашката за да ја задржи косата од лабава. Изгледа професионално и способно и може повеќе да се фокусира на работата. Нашата работна капа со копчиња може да ја апсорбира потта во лето, да се загрее и да биде отпорна на ветер во зима. Тоа е неопходен додаток за секојдневниот живот. Истото важи и за убавината, БАЊАТА, гимназијата, медицинските сестри, лекарите, готвачите, пекарите, работниците во работилницата итн. Здраво, добредојдовте во продавницата јанџинбин!Дали барате соодветна работна капа што ви овозможува да се фокусирате на работата? Мислам дека можеби можеме да ви го обезбедиме.Новите капи за надградба со две копчиња од двете страни се користат за закачување на јажето за да се ослободи притисокот на ушите што долго време се задавени од јажето.Памучната лента за пот може брзо да ја апсорбира потта од челото, да го одржува челото суво и удобно и да ја одржува косата свежа.Прилагодлива еластична лента вратоврска, лесно можете да ја прилагодите затегнатоста на шапката според вашите сопствени потреби за да одговараат на обликот на главата и hairstyle.It може да ја задржи целата глава и да спречи мрсна нечистотија и мирис на готвење, што е многу погодно за кујнски работници.Погоден заболница, аптека, стоматолошка медицинска сестра, фармацевт, ресторани, кујни, салони и така натаму, работните капи може да се користат и како дневни украси.Некои детали1, 2 парчиња2.Една големина, горниот дијаметар на шапката е 7 во/18см3. Висококвалитетна технологија за печатење и боење, печатење во целосен обем, јасни обрасци и без избледување4. Може да се мие рачно, да се мие во машина, да се суши, а не да се избелува5. Погоден за секоја сезона6. Погоден за мажи и жени со секаков обем на главата7. Мека, удобна, апсорбирачка пот и дише ако имате какви било прашања во врска со нашите производи, слободно контактирајте ме, ќе ви дадам детални одговори!.

Избор на клиенти..