• Свеж
Скала Нога Кора Маска Третман Мртов Отстранувач На Кожата За Нозе, Сува Испукани Нозе, Ексфолијатор Гел Поправки Испукани Потпетици, Пилинг Открива Бебе Мека Мазна
zoom_in

Скала Нога Кора Маска Третман Мртов Отстранувач На Кожата За Нозе, Сува Испукани Нозе, Ексфолијатор Гел Поправки Испукани Потпетици,

DEN 111.68

Стока
check Достапно.

ОРИГИНАЛНА КОРА ОД СТАПАЛОТО-не нарачувајте евтини фалсификати што не ги ексфолираат вашите стапала. Нарачајте Ја Оригиналната Кора За Стапала За Убавина Скала која е најефикасна за лупење на мртвата кожа почнувајќи во рок од 5 дена за да откриете меки бебешки стапала. Одлично како роденденски подарок за жените. ХИПОАЛЕРГИЧНИ СОСТОЈКИ-Избегнувајте хорор приказни за изгорување на стапалата или алергиски реакции од груби хемикалии. Ние ги користиме само најнежните, но најефикасните состојки како Млечна Киселина, Глицерол и Екстракт Од Млечни Протеини за нежно да ја ексфолираме мртвата кожа од нозете и потпетиците. ПОГОЛЕМА МАСКА за СТАПАЛА-Повеќето лушпи од стапалата се премногу тенки, рипуваат или се распаѓаат понекогаш дури и пред да ги облечете. Ние ја дизајниравме нашата маска за стапала да биде доволно голема за да одговара на која било големина на стапалото со чорап за стапало со двојна бариера за да избегнете искинувања или солзи, па дури и можете да шетате во нив. ЛЕСЕН за УПОТРЕБА-Потопете ги стапалата во топла вода 30 минути, покријте ги стапалата со маска за лупење на стапалото 60 минути (макс. од 90 минути), и измијте ги нозете темелно за да го отстраните гелот за пилинг од нозете. Потопете ги стапалата во топла вода 30 минути дневно по третманот.

Избор на клиенти..