• Свеж
Комплет Конусни Колби окулаб, 500 мл Стаклени Колби Ерленмаер, Тесна Уста, 3,3 Конусни Колби Од Боросиликатно Стакло Поставени За Лабораторија, Училница, Занает, Кујна
zoom_in

Комплет Конусни Колби окулаб, 500 мл Стаклени Колби Ерленмаер, Тесна Уста, 3,3 Конусни Колби Од Боросиликатно Стакло Поставени

DEN 543.84

Стока
check Достапно.

Капацитет : Вол.500мл, 6 парчиња по сет. Големина : 34мм( О. Д на вратот на колбата), 105мм (О.Д на дното на колбата). Толеранција : точна во рок од 5 проценти. Стандардна Спецификација : Астм Спецификација Е960, тип јас барања. Карактеристики : Цврст и издржлив, отпорност на топлина и корозија, отпорност на киселина и алкали, отпорен на термички удари, еднократно. Содржат : 6 парчиња колба ерленмаер од 500 мл .Стил : дипломирање На бела емајл и поле за етикетирање на страната на колбата, висока издржливост, лесна за читање и обележување, униформа дебелина на ѕидот за рамномерно загревање. Материјал : Изработен од 3,3 боросиликатно стакло кое издржува повторени стандардни циклуси на автоклав од 121°C на 15 psi 5 минути, исполнете ASTM E960 (Стандардна Спецификација за Лабораториска Стаклена Колба). Примена : Широко се користи во кујната, реакционен сад за истражување на хемијата, наставна помош, подготовка на раствор, како есенцијално масло, парфем итн. По-услуга : производот направен од стакло, постои можност за оштетување за време на транспортот. Ако е оштетен, ве молиме контактирајте не, можете да поднесете барање за наплата или замена, со еден збор, ние ќе го решиме додека не бидете задоволни.

ASTM Specification E960, Type I requirements. :

Избор на клиенти..