• Свеж
Јангјул 51 Стапки Топчест Синџир 1,5 мм Мал Месинг Синџир За Накит Со Синџири За Изработка Со 20 парчиња Конектори ЗА Самостојни Ѓердани Висечки Украси Ознаки Наракви?
zoom_in

Јангјул 51 Стапки Топчест Синџир 1,5 мм Мал Месинг Синџир За Накит Со Синџири За Изработка Со 20 парчиња Конектори ЗА Самостојни

DEN 3.33

Стока
check Достапно.

Материјал : синџирите за монистра од ѓердан за накит се изработени од висококвалитетен месинг, имаат метален сјај на површината, цврсти се и имаат пресек,овој дел е полиран и полиран за да ја рефлектира леснотијата и не е лесен за бледнеење или кршење, погоден за долготрајна употреба, Погодно за вас да направите различни ѓердани И занаети. Големина : 51 Стапки Топчести Синџири, 1,5 мм мушка со 20 Парчиња Конектори(6мм),Боја : 17мешајте боја. Примена : Совршен За правење ѓердан со топчести синџири со монистра,Нараквици,ознаки за кучиња,ѓердан од синџир од монистра,синџири за клучеви,армиски приврзоци,синџир за влечење завеси,ланец за влечење светилки или додатоци за облека и Рачно Изработени Занаети. Лесен за употреба : Секој бакарен топчест синџир е намотан со ролна, лесен за употреба, не лесен за јазол, лесен за сечење, според потребата да ја исечете потребната должина. Различни бои : Галванизирани во 17 различни бои и 17 мешавини на бои достапни за избор,шик во стил и сјаен изглед.Овие синџири доаѓаат на калем, така што нема заплеткување. Бидејќи овие синџири и наоди се обложени со месинг или месинг, нема грижи за алергиски реакции. Овие синџири и наоди се без олово, без никел и без кадмиум.Може да се користи со други занаети и додатоци, постојат неочекувани добивки. Ова е синџир за изработка на накит од 1,5 мм во 17 бои и мешана боја,ова е навистина прекрасен синџир за правење накит обложен со месинг. Доаѓа во комплет со 20 парчиња соодветни спојки за конектори од нерѓосувачки челик погодни за жени и мажи.Тие би 3 стапки по боја и 17 мешани бои 17 јарди вкупна должина, 1 двор по боја Овој синџир е навистина елегантен бидете со мерење од 1,5 мм со 20 конектори од нерѓосувачки Челик од секоја боја и спојки за конектори со димензии ПО 6 ММ. Овие синџири се сечат на делови, врзани заедно, не лесно заврзани, лесни за уредување, лесни за употреба. Бидејќи овие синџири и наоди се обложени со месинг или месинг,нема грижи за алергиски реакции.Овие синџири и наоди се без олово, без никел и без кадмиум. Ако направите накит или познавате некој што го прави тоа,овие синџири се навистина убави и ќе бидат многу ценети од секој што ги примил.

Избор на клиенти..