• Свеж
ИМЕКО Тпу Мала Табла За Сечење, Бпа Бесплатна, Пријателска За Ножеви, Флексибилна, Тенка, Безбедна Машина За Миење Садови, Заштеда На Простор ,onomономски Дизајн, Мат З
zoom_in

ИМЕКО Тпу Мала Табла За Сечење, Бпа Бесплатна, Пријателска За Ножеви, Флексибилна, Тенка, Безбедна Машина За Миење Садови, Заштеда

DEN 131.20

Стока
check Достапно.

БПА БЕСПЛАТНО : ТПУ е рециклирачки, инертен, многу флексибилен материјал; се користи во многу биомедицински апликации и производи за бебиња; има висока абразија и висока отпорност на смолкнување. ПОТСЕТЕТЕ СЕ : ТПУ, дрво, бамбус, полиетилен, силикон, со еден збор сите вообичаени материјали што се користат за даски за сечење, се предмет на големо или мало боење; сепак, меѓу овие материјали, ТПУ е убедливо најотпорен на боење, дури и ако не е целосно така. Навистина, зачините како куркума или кари, зеленчук како пиперки, моркови, магдонос и, воопшто, сите органски производи што содржат силни пигменти може да ја извалкаат вашата даска за сечење, без разлика од кој материјал е направена. ПРИЈАТЕЛСКИ ЗА НОЖЕВИ : таблата ЗА сечење ИМЕКО има мека и мазна површина што не им штети на сечилата на ножот; има и жлеб за сок што спречува истурање течности. ЗАШТЕДА НА ПРОСТОР : таблата ЗА сечење ИМЕКО е тенка, но издржлива : можете да ја лизнете во фиоките, ранецот, под микробрановата печка.Неговата висечка дупка го олеснува чувањето на задниот дел од ролетните или на страната на фрижидерот. Boardономски ДИЗАЈН : таблата ЗА сечење ИМЕКО е многу лесна, свиткана, флексибилна, но цврста, совршена за истурање на храната во саксии или тави : совршена алатка за кампување, СКАРА и Р.в. ПРИЈАТЕЛСКИ ЗА МИЕЊЕ САДОВИ : таблата ЗА сечење ИМЕКО е многу хигиенска бидејќи може да се измие во машината за миење садови ; ТПУ може да издржи топла вода до 175°. Таблата ЗА сечење ИМЕКО не е погодна за употреба во микробранова печка. Таблата ЗА сечење ИМЕКО се суши многу брзо.

Избор на клиенти..