• Свеж
Макита XRF02Z 18V LXT Литиум-Јонски Безжичен Комплет Шрафцигер За Автоматско Напојување
zoom_in

Макита XRF02Z 18V LXT Литиум-Јонски Безжичен Комплет Шрафцигер За Автоматско Напојување

DEN 1.00

Стока
check Достапно.

Макита-изграден 4-пол мотор обезбедува супериорна брзина на прицврстување со 4.000 ВРТЕЖИ во МИНУТА. Висок опсег на капацитет на завртки : 1 "до 2-1/8". Водичот за завртки спречува заплеткување на лентата со завртки и може да се преклопи на куќиштето за автоматско напојување за лесно складирање. Цврсто алуминиумско куќиште за автоматско напојување отпорно на прашина обезбедува непречено лизгачко дејство. Компактен и ergономски дизајн долг само 16-3/4". Литиум-Јонскиот Безжичен Шрафцигер За Автоматско напојување Макита 18 V LX (модел XRF02) обезбедува моќност и опсег со висок капацитет во покомпактна големина. XRF02 има интегриран дизајн за автоматско напојување за помала тежина и поголема моќност, а рачката за продолжување го прави идеален за апликации за украсување и под подот. За подобрени перформанси на алатката и продолжено траење На батеријата, Макита создаде Компјутерски Контроли За Заштита На Ѕвездите. Заштитата на ѕвездите е комуникациска технологија која им овозможува на алатката и батеријата опремена Со Ѕвезди да разменуваат податоци во реално време и да ги следат условите за време на употребата за заштита од преоптоварување, прекумерно празнење и прегревање. За зголемена разноврсност, алатката може да се напојува И Од Макита 18 V LXT И Компактни Литиум-Јонски батерии со симболот starвезда на батеријата што укажува На Заштита на Starвездите внатре. XRF02 има моќен 4-пол мотор изграден Од Макита кој обезбедува 4.000 ВРТЕЖИ во МИНУТА, со голем опсег на капацитет од 1" до 2-1/8" за собрани завртки. Дизајнот на тивката спојка користи материјали со поголема издржливост, зголемувајќи ја ефикасноста на работата и намалувајќи ја бучавата на возачот. Цврстото алуминиумско куќиште за автоматско напојување отпорно на прашина обезбедува непречено лизгачко дејство, додека водичот за завртки спречува заплеткување на лентата за завртки и може да се преклопи на куќиштето за автоматско напојување за складирање и носење. Продаден КАКО ГОЛА АЛАТКА. Литиум-Јонскиот Безжичен Шрафцигер За Автоматско Напојување Макита 18 V LX (модел XRF02 Z, само алатка) обезбедува моќност и опсег со висок капацитет во покомпактна големина. XRF02 Z има интегриран дизајн за автоматско напојување за помала тежина и поголема моќност, а рачката за продолжување го прави идеален за апликации за украсување и под подот. XRF02 Z има моќен 4-пол мотор изграден Од Макита кој обезбедува 4.000 ВРТЕЖИ во МИНУТА, со голем опсег на капацитет од 1 до 2-1/8 инчи за собрани завртки. Дизајнот на тивката спојка користи материјали со поголема издржливост, зголемувајќи ја ефикасноста на работата и намалувајќи ја бучавата на возачот. Цврстото алуминиумско куќиште за автоматско напојување отпорно на прашина обезбедува непречено лизгање, додека водичот за завртки спречува заплеткување на лентата за завртки и може да се преклопи на куќиштето за автоматско напојување за складирање и носење.

Избор на клиенти..