• Свеж
ELEGRP NEMA 14-30P &засилувач; НЕМА 14-50P Приклучок, 4 Fryer / Опсег Шпорет Шпорет Агол Приклучок, Директно Сечилото Тешки, 30 Засилувач 50 Засилувач 125/250V, Индустриски Одделение,Заз
zoom_in

ELEGRP NEMA 14-30P &засилувач; НЕМА 14-50P Приклучок, 4 Fryer / Опсег Шпорет Шпорет Агол Приклучок, Директно Сечилото Тешки,

DEN 715.20

Стока
check Достапно.

€®Екстремно Тешка Должност € 30/50 Засилувач 250 V, НЕМА 14-30 P НЕМА14-50 P, 3 Пол 4 Жица, УЛ Наведени. Заземјување Тежок Прав Агол На Сечилото Приклучок. Queld Construction® Цврстата Термопластична Обвивка обезбедува висока отпорност на удар. Големите и месинг контактите произведуваат супериорен контактен притисок што резултира со извонредна спроводливост. €●Приклучоци За Прицврстување со двојна Моќност ● Секој двоен комбиниран приклучок испорачан СО сечила 30А и сечило 50А. Заменливи ножеви ја елиминираат потребата за порибување на различни уреди. €és Least Installation ® Школка И дното се шарки напред за полесно склопување. Терминали означени за лесна идентификација и брзо ожичување. Терминалите имаат плочи под притисок за заштита на жиците од абење и erзија. Вградената функција за отфрлање спречува затворање ако сечилата се неправилно поставени. Терминалот Прифаќа #10 до #6 AGG. Апликацијата е Широко користена за тешки електрични сушари, опсези, (ЕВ) Електрични Возила, заварувачи, електрични генератори на отворено и други тешки и апарати со голема моќност. ЕЛЕГРП НЕМА 14-30П И НЕМА 14-50П 4 Пунг Електричен Фен И Приклучок За Шпорет На Рерна, Приклучок За Тежок Агол На Директно Сечило, 30 Засилувач 50 Засилувач 125/250В, Индустриско Одделение, Заземјување, 3 Пол 3 Жица, Ул Наведени.

Избор на клиенти..