• Свеж
Енергетска Суспензија 9.6120 Гр Универзален Серпентина Пролет Изолатор
zoom_in

Енергетска Суспензија 9.6120 Гр Универзален Серпентина Пролет Изолатор

DEN 1.67

Стока
check Достапно.

Висок квалитет. Високи перформанси. Професионални производи. Полиуретанските компоненти за замена на хипер-Флекс добро се спротивставуваат на загадувачите кои често ја уништуваат гумата и се дизајнирани да даваат подолготрајни перформанси и да не се компресираат трајно. Природата на овој супериорен материјал, Хипер-Флекс На Енергетската Суспензија, е резултат на дваесет и плус долгогодишно искуство во работа и формулирање полиуретански материјали. Внимателен избор на цврстина на материјалот или дурометар се користи за секоја специфична апликација на суспензијата и рамката на возилото. Трите највредни причини за користење на хипер-флексибилните компоненти на Енергетската Суспензија се перформансите, издржливоста и изгледот. Наречен" Хиперформанси", Хипер-Флекс На Енергетската Суспензија е полиуретан за изведба кој обезбедува неверојатна количина на перформанси на секое возило што работи со него. Докажано на тркачката патека, како и на улицата, на и надвор од патот, под најсложените услови. Повеќе од дваесет години позитивни клиентски рејви го потврдија тоа. Без разлика дали се домашни или увозни, предни, задни ИЛИ 4 WD, или стари или нови, сите возила ќе го постигнат тоа ниво на перформанси што ја направи Енергетската Суспензија најбарано-за име во перформансите полиуретански компоненти на суспензијата. Издржливите хипер-флекс компоненти не изгниет или се влошуваат од изложеност на масла и подвозје хемикалии или атмосферски услови како смог и озон. За разлика Од Гумата О.Е. М., компонентите На Хипер-Флекс нема да се распаднат и да се влошат предизвикувајќи кашесто ракување и слаб одговор на управувањето. Секако не она што го сакате на вашето возило. И За подобрен изглед, хипер-флексибилните компоненти се достапни во црвена или црна боја, за да одговараат на вашите потреби за прикажување или одење.

Избор на клиенти..