• Свеж
EAI заптивка на маслото 65мм x 89mm x 12,5 mm TC двојна усна w/пролет. Метална кутија w/нитрилна гума обвивка
zoom_in

EAI заптивка на маслото 65мм x 89mm x 12,5 mm TC двојна усна w/пролет. Метална кутија w/нитрилна гума обвивка

DEN 479.20

Стока
check Достапно.

Совршена заптивка за масло со двојна усна за автомобилски коленести мотори, диференцијали, камшици, вратила на оските, машини, пумпи за вода, вентили, предни и задни тркала и мотори на возила. Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни од вашата набавка, не двоумете се да контактирате со нашиот оддел за нега на клиенти за задоволително решение. Што повеќе, овој заптивка има мал оток во вода, обезбедувајќи долгорочна употреба. Оваа заптивка на гумено масло ќе ги задржи нечистотиите и другите загадувачи однадвор, додека избегнуваат истекување на лубриканти или хемикалии како резултат на хидродинамичкото пумпање. Затоа заптивката за масло од вратило е суштинска компонента на вашата деликатна машина. Ја штити вашата инвестиција со задржување на прашина, нечистотија и нечистотии отпорни на јаглеводородни течности и отпорни на абење за оптимални перформанси за запечатување. Одлично вклопување : 65mmx89mmx12.5 mm големина.

Избор на клиенти..