• Свеж
Засилувач на сигнал за мобилни телефони за домашна канцеларија, засилување на сигнал 4G LTE 5G на опсегот 12/5/2/4/25/17, до 1.500 квадратни метри, 65dB четири бенд -мобилни повтор
zoom_in

Засилувач на сигнал за мобилни телефони за домашна канцеларија, засилување на сигнал 4G LTE 5G на опсегот 12/5/2/4/25/17, до

DEN 2079.84

Стока
check Достапно.

Засилувачот на сигналот ја усвојува функцијата за контрола на автоматска добивка. 【Лесна инсталација】 Комплет за засилувач на сигналот бара само едноставна инсталација на DIY, со омнидирекционална антена на отворено и антена во затворен камп. 【Значително го подобрувате мобилниот сигнал】 Бустер за мобилни телефони со Aplusboost за дома, поддржува до 1. Подобрете го слабиот прием на сигналот и повеќе не треба да бидете близу прозорец или да остварувате повици надвор. По напојувањето, може интелигентно да ја открие постојната јачина на сигналот, автоматски се прилагодува на оптималните перформанси, а потоа да го одрази неговиот работен статус преку LED индикаторите, што е појасно, интуитивно и лесен за употреба. Бидејќи омнидирекционалната антена собира сигнали од сите насоки (не е потребно за цел), корисниците можат едноставно да монтираат надворешна антена на покривот, да ја прикачат антената WHIP на засилувачот и да го поврзете системот за веднаш да го подобрат сигналот за мобилниот телефон. Засилувачот на сигналот има стилски и едноставен изглед и може да се организира флексибилно.

Избор на клиенти..