• Свеж
Centropower 2A DC 12V Адаптер за напојување , AC 100-240V до DC 12V трансформатор , за камери за надзор за безбедност на CCTV , рутер, LED лента светлина , со DC конектор , UL-наведен
zoom_in

Centropower 2A DC 12V Адаптер за напојување , AC 100-240V до DC 12V трансформатор , за камери за надзор за безбедност на CCTV

DEN 2.67

Стока
check Достапно.

▶ Влез : 100 V-240 V 50/60 Hz; Излез : 12 V DC, 2 A MAX; Работи со уред што црта помалку од 2А. ▶ Користете ја безбедноста : Висока -Квалитет 40 x 0,15мм 100% кабел за напојување на бакар , Заштита на кратки спојки , Тековно преоптоварување на преоптоварување , Автоматска термичка заштита. ▶ Излезен адаптер Големина на приклучокот : 5,5 x 2,5мм, компатибилен со 5,5 x 2,1мм , доаѓа со женски конектор за барел DC и излезен кабел DC е долг 3,6ft. ▶ Апликации : Овој адаптер за напојување совршен за уреди од 12 V помалку од 24 W, како што се LED светлосна лента, систем за безбедност на CCTV камера, звучник, лаптоп , ТВ кутии, рутер за веб -камера, итн. ▶ Користете 105 ℃ Електролитски кондензатор на долг живот.MAX-10 ~ 45 ℃ Работна температура. Centropower DC 12 V Преклопување на напојување со напојување со UL-список со UL-список AC 100-240 V 50-60 Hz , за камери за безбедност на надзор на видео надзор со DC конектор Подарок-12 V 2 A CCTV адаптер за напојување со UL сертификати Карактеристики : . Оценета влезна струја : 650 MA RMS Maxims. Frequency Оценета : Оценета : Фреквенција Оценета : 50-60 Hz .Feficiation : 82% минимум. Лична струја : 0,25m A. Заштита на напон на напон : 15 .Ripple≤50 MV. Регулирање на оптоварување : ± 5%. Одобрение за безбедност : CE, UL, FCC, ROHS. 1 x 12 V-2 A адаптер за напојување на AC. 1 x конектор за женски адаптер.

Избор на клиенти..