• Свеж
SORANDY 0,75 1,00 1,25 1,50 Зголемување на заварувањето за заварување на кациги и леќи за измамници, 2in висина x 4in должина компатибилен со повеќето шлемови за заварување, зашти?
zoom_in

SORANDY 0,75 1,00 1,25 1,50 Зголемување на заварувањето за заварување на кациги и леќи за измамници, 2in висина x 4in должина

DEN 132.00

Стока
check Достапно.

【Исклучителна изработка】 Заварените леќи за велики се професионално обработени и имаат мало намалување, добра димензионална стабилност, добра отпорност на замор, добра временска отпорност и одлични електрични својства. Разумен дизајн, совршена замена за старите леќи. 【Компактна големина】 Лентите за велики се компактен дизајн за лесна преносливост и складирање, WHCIH има значителен ефект врз спречувањето на електричниот лак и заматеноста на стаклото. 【Заштита на очите】 Зголемување на леќите за заварувач погоден за заварување на маски на леќи со црно стакло што е заштитено очите и анти-ултравиолетовите. Одличен компјутерски материјал, со голема јачина на влијание, добра транспарентност и широк опсег на работна температура. 【Разновидни диоптери】 Леќи за заварување на шлемот за заварување се погодни за употреба. Достапно во пет диоптери за избор : 0,75, 1,00, 1,25, 1,50. Професионалните очила за заварување на лакот Аргон можат ефикасно да ја спречат штетата на заварувањето на лакот на очите кон заварувачот интимна нега. 【Апликација】 Високо транспарентниот леќа е силна и транспарентна, флексибилна, штити од силна ултравиолетова светлина, спречува влијание и распрскувач, погоден за заштитно заварување, лакова заварување, сечење на плазма и други работници. 【Исклучителна изработка】 Заварените леќи за велики се професионално обработени и имаат мало намалување, добра димензионална стабилност, добра отпорност на замор, добра временска отпорност и одлични електрични својства. Разумен дизајн, совршена замена за старите леќи. 【Компактна големина】 Лентите за велики се компактен дизајн за лесна преносливост и складирање, WHCIH има значителен ефект врз спречувањето на електричниот лак и заматеноста на стаклото. 【Заштита на очите】 Зголемување на леќите за заварувач погоден за заварување на маски на леќи со црно стакло што е заштитено очите и анти-ултравиолетовите. Одличен компјутерски материјал, со голема јачина на влијание, добра транспарентност и широк опсег на работна температура. 【Разновидни диоптери】 Леќи за заварување на шлемот за заварување се погодни за употреба. Достапно во пет диоптери за избор : 0,75, 1,00, 1,25, 1,50. Професионалните очила за заварување на лакот Аргон можат ефикасно да ја спречат штетата на заварувањето на лакот на очите кон заварувачот интимна нега. 【Апликација】 Високо транспарентниот леќа е силна и транспарентна, флексибилна, штити од силна ултравиолетова светлина, спречува влијание и распрскувач, погоден за заштитно заварување, лакова заварување, сечење на плазма и други работници. Спецификација : Тип на ставка : Материјал за леќи за заварување на шлемот Материјал : компјутер што е применлив за : Погоден за заштита на заварувањето, заварување на лак, сечење на плазма и други работници Список на пакети : 1 x леќи за величественост на шлемот за заварување.

Item Type:
Welding Helmet Magnifier Lens
Material:
PC
Applicable To:
Suitable for protecting welding, arc welding, plasma cutting and other workers
Package List:
1 x Welding Helmet Magnifier Lens:

Избор на клиенти..