• Свеж
Пумпа за дозирање DC12V/24V, перисталтична пумпа со низок проток на перисталтична глава за дозирање, хемиска пумпа за дозирање за аквариум лабораториски аналитички
zoom_in

Пумпа за дозирање DC12V/24V, перисталтична пумпа со низок проток на перисталтична глава за дозирање, хемиска пумпа за дозирање

DEN 1.67

Стока
check Достапно.

【Одлична перисталтичка пумпа】 Може лесно да транспортира цврсти, течни или течности од мешана фаза на течности. Течноста не го допира телото на пумпата, мала големина, има добра херметичност и голема прецизност. 【Поддршка】 Поддршка CW и CCW : Префрлување на напојување Позитивен и негативен пол, реализирајте ги CW и CCW на главата на пумпата. Можете да ја контролирате насоката на проток со позитивно и негативно поврзување. 【Единствен дизајн】 Овие мала пумпа за дозирање имаат функција на само-примирање. Усвојувајте го дизајнот без затворач за завртки, лесен за расклопување и одржување. 【Широка примена】 Оваа пумпа е широко користена во областа на експериментална, биохемиска анализа, фини хемикалии, биотехнологија, керамика, третман на вода, заштита на животната средина, итн. 【Добра услуга】 Ние нудиме перисталтички пумпи во различни видови. Ве молиме, потврдете пред да нарачате. Ако имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не. Willе сториме се што е можно за ефикасно да ги решиме вашите проблеми. Спецификација : Боја : црна, бела, сина, зелена (по избор) мотори : DC12 V, DC24 V (по избор) тип (по избор) : црна 12 V 1*3, White12 V 1*3, Blue12 V 1*3, Green 12 V 1*3, црно 12 V 2*4, White12 V 2*4, Blue12 V 2*4, зелена 12 V 2*4, црна 12 V 3*5, White12 V 3*5, Blue12 V 3*5, Green 12 V 3*5, Black 24 V 1*3, бело 24 V 1*3, сина 24 V 1*3, зелена 24 V 1*3, црна 24 V 2*4, бела 24 V 2*4, сина 24 V 2*4, зелена 24 V 2*4, црна 24 V 3*5, бела 24 V 3 *5, сина 24 V 3*5, зелена 24 V 3*512 v Стапка на проток на мотор : 1*3 Силика гел цевка : > 11ml/min2*4 силика гел цевка : > 39ml/min3*5 силика гел цевка : > 80ml/min24 v Стапка на проток на мотор : 1*3 Силика гел цевка : > 11ml/min2*4 Силициум цевка за гел : > 40ml/min3*5 Силициум цевка за гел : > 83ml/Minpump Материјал за глава : Abspump Pipe : Транспарентен силиконски пипеулги : Три ролери : 6.3 CM/2.5 Inweight : Приближно.81g ~ 83g/2.9oz ~ 2.9oz Список на пакети : 1 x перисталтичка пумпа.

Color:
Black, white, blue, green(Optional)
Motors:
DC12V, DC24V(Optional)
Type(Optional):
black 12v 1*3, white12v 1*3, blue12v 1*3, green 12v 1*3, black 12v 2*4, white12v 2*4, blue12v 2*4, green 12v 2*4, black 12v 3*5, white12v 3*5, blue12v 3*5, green 12v 3*5, black 24v 1*3, white 24v 1*3, blue 24v 1*3, green 24v 1*3, black 24v 2*4, white 24v 2*4, blue 24v 2*4, green 24v 2*4, black 24v 3*5, white 24v 3*5, blue 24v 3*5, green 24v 3*5:
12 v motor Flow rate:
1*3 silica gel tube:
>11ml/min
2*4 silica gel tube:
>39ml/min
3*5 silica gel tube:
> 80ml/min
24 v motor Flow rate:
1*3 silica gel tube:
> 11ml/min
2*4 silica gel tube:
>40ml/min
3*5 silica gel tube:
> 83ml/min
Pump head material:
ABS
Pump pipe:
transparent silicone pipe
Pulsations:
Three roller
Height:
6.3cm/2.5in
Weight:
Approx.81g~83g/2.9oz~2.9oz
 :
Package list:
1 x Peristaltic Pump:

Избор на клиенти..