• Свеж
Кутија за дистрибуција, кутија за заштита на дистрибуција 15 пат водоотпорна отпорност на абење Лесно работење за напојување на отворено
zoom_in

Кутија за дистрибуција, кутија за заштита на дистрибуција 15 пат водоотпорна отпорност на абење Лесно работење за напојување

DEN 0.67

Стока
check Достапно.

Не'рѓосувачки челик, компјутерски материјал : Направено од обвивка од не'рѓосувачки челик и покривка на компјутер, обвивката може да издржи различни груби околини, обезбедувајќи заштита за вашата опрема за кола. Лесно работење : Нема потреба да се сече жица, лесен за работа и одржување. Подобрување на ефикасноста на работата и одржувајте ги дневните инспекции на моторите за дистрибуција на електрична енергија. Транспарентна обвивка : капакот е транспарентен, можете лесно да го видите внатрешниот статус без да ја отворите кутијата, и лесно е да се користи и одржува. Погодно за употреба : Оваа кутија за дистрибуција на 15 пат е лесна за инсталирање и многу погодно за употреба, што може да се инсталира на wallидот за само неколку чекори. Широка примена : Оваа кутија за заштита на дистрибуција е широко користена за внатрешна и надворешна моќност, домови, работилници, хотели, трговски центри, електрани, итн. Не'рѓосувачки челик, компјутерски материјал : Направено од обвивка од не'рѓосувачки челик и покривка на компјутер, куќиштето може да издржи разни груби околини, обезбедување заштита за вашата опрема за кола. Лесно работење : Нема потреба да се сече жица, лесен за работа и одржување. Подобрување на ефикасноста на работата и одржувајте ги дневните инспекции на моторите за дистрибуција на електрична енергија. Транспарентна обвивка : капакот е транспарентен, можете лесно да го видите внатрешниот статус без да ја отворите кутијата, и лесно е да се користи и одржува. Погодно за употреба : Оваа кутија за дистрибуција на 15 пат е лесна за инсталирање и многу погодно за употреба, што може да се инсталира на wallидот за само неколку чекори. Широка примена : Оваа кутија за заштита на дистрибуцијата е широко користена за внатрешна и надворешна моќност, домови, работилници, хотели, трговски центри, електрани, итн. Функција : 1. Не'рѓосувачки челик, компјутерски материјал : Направено од обвивка од не'рѓосувачки челик и покривка на компјутер, обвивката може да издржи разни груби околини, обезбедувајќи заштита за вашата опрема за кола.2. Лесно работење : Нема потреба да се сече жица, лесен за работа и одржување. Подобрување на ефикасноста на работата и одржувајте ги дневните инспекции на моторите за дистрибуција на електрична енергија.3. Транспарентна обвивка : Корицата е транспарентна, можете лесно да го видите внатрешниот статус без да ја отворите кутијата, а лесен е за употреба и одржување.4. Погодно за употреба : Оваа кутија за дистрибуција на 15 пат е лесна за инсталирање и многу погодно за употреба, што може да се инсталира на wallидот за само неколку чекори5. Широка примена : Оваа кутија за заштита на дистрибуција е широко користена за внатрешна и надворешна моќност, домови, работилници, хотели, трговски центри, електрани, итн. Спецификација : Тип на ставка : Дистрибуција Заштита на боксматеријал : Не'рѓосувачки челик, PCSize : Кутија од не'рѓосувачки челик : приближно. 327 x 214 x 85mm/12.9 x 8,4 x 3,3inpc школка : приближно. 354 x 220 x 16mm/13.9 x 8,7 x 0,6in Список на пакети : 1 x не'рѓосувачки челик Box1 x PC Shell3 X завртка.

Item Type:
Distribution Protection Box
Material:
Stainless Steel, PC
Size:
Stainless Steel Box:
Approx. 327 x 214 x 85mm/12.9 x 8.4 x 3.3in
PC Shell:
Approx. 354 x 220 x 16mm/13.9 x 8.7 x 0.6in
Package List:
1 x Stainless Steel Box1 x PC Shell:
3 x Screw:

Избор на клиенти..