• Свеж
Musicube Xylophone за деца дрво ксилофон со Mallets Orff Music Instrument за едукативно и учење во предучилишна возраст комплет за ударни удари со професионално подесување за избор на п?
zoom_in

Musicube Xylophone за деца дрво ксилофон со Mallets Orff Music Instrument за едукативно и учење во предучилишна возраст комплет

DEN 271.84

Стока
check Достапно.

♬ Образовни играчки : Комплетот за ударни доаѓа со 1 ксилофон, 2 дрвени трговски центри и 2 музички картички. Учењето музички инструменти не само што можат да развијат важни вештини, туку и многу забавно, и оваа вештина може да се користи и во животот, правејќи ги децата посигурни и среќни. ♬ Образовни играчки : Комплетот за ударни доаѓа со 1 ксилофон, 2 дрвени трговски центри и 2 музички картички. Не е потребно претходно знаење! Одлично е за подобрување на координацијата на рачно око и други бруто моторни вештини.♬ Безбедно за деца : Ксилофон е сертифициран од TUV и го исполнува стандардот на ASTM F963. Со придружниот метод вашето дете може да започне да игра веднаш. Конструиран од еко-пријателско дрво, челик, безбеден и нетоксичен. Не е погоден за деца под 3 -годишна возраст!. Децата ќе го сакаат овој уникатен инструмент за играчки за овој прекрасен изглед. ♬ Врвен звук : Осум прецизни подесени шипки распоредени во голема скала, обезбедуваат автентично музичко искуство и пријатен звучен пејзаж. Исто така, може да биде складирање во дрвена основа, многу лесно за складирање и не е лесно да се изгуби. ♬ Најдобар избор за подароци : Овој ксилофон е спакуван во картон, ФСЦ сертифициран. Класичните музички играчки немаат остри рабови, така што вашите деца ќе бидат безбедни. И дрвената стока е подобра од звуците на пластичната трговска калета. Паметна употреба на мали мускули, како што се контролирање на зглобот, фини движења и јачина на прстите. Што чекаш? Кликнете - Додај во КАРТ сега!. Секој клуч во оваа играчка ксилофон одговара на нивните доделени белешки за одлично учење и музичко искуство. ♬ Научен дизајн : Дизајн на свиткано дрво, уникатен дизајн на свиткано дрво како креативен потег за правење на нашиот најдобар звук деца ксилофон по години дела на детски музички инструменти. Конструиран од еко-пријателско дрво, челик, безбеден и нетоксичен. ♬ Најдобар избор за подароци : Овој ксилофон е спакуван во картон, ФСЦ сертифициран. Тоа е префект роденден, Божиќ, дипломиран подарок за момчиња девојчиња на возраст од 3+ години. Не е потребно претходно знаење! Одлично е за подобрување на координацијата на рачно око и други бруто моторни вештини. Предупредување : . Не користете близу до увото!. Секој ксилофон во нашата широка колекција е убаво дизајниран да го инспирира чудото, iosубопитноста и возбудата на малите деца кои откриваат музика за својата прва пат. Овие рани средби со звук и ритам можат да помогнат во обликувањето на клучните вештини за развој и да се поттикне долга loveубов кон музиката. Исто така, може да биде складирање во дрвена основа, многу лесно за складирање и не е лесно да се изгуби. Тоа е префект роденден, Божиќ, дипломиран подарок за момчиња девојчиња на возраст од 3+ години. Идејата на дрвото за дрво за градинка, училиште, семејна музика образование. Контролирајте ја координацијата на рацете и окото и обработката на визуелните информации, за да ги достигнете или сфатите предметите. Класичните музички играчки немаат остри рабови, така што вашите деца ќе бидат безбедни. Има 1-годишна гаранција, нема поставени прашања. Децата ќе го сакаат овој уникатен инструмент за играчки за овој прекрасен изглед.

Избор на клиенти..