• Свеж
Адаптер за монтирање на топката за влечење со 3-во-1 АТВ со 2 топка, 1-1/4 инчен цврст шанк
zoom_in

Адаптер за монтирање на топката за влечење со 3-во-1 АТВ со 2 топка, 1-1/4 инчен цврст шанк

DEN 409.44

Стока
check Достапно.

【Стандардна големина од 1-1/4 инчи】 Засилена вратоврска/јамка за влечење, се вклопува 1-1/4 инчи квадратни приемници за прибирање на цевката на АТВ, УТВ, Трактор на тревници, приколки и др. 【Детал Големина】 1/4 инчи Подигнување, 5 -1/2 инчи должина (центар на дупката за метежот до центарот на топката), трајно прицврстени 2 -инчни топки, користете 1/2 инчен кливис пин (вклучете). 【Капацитет】 АТВ и закон Трактор Бајч топка оценета до 2.000 фунти. 【Отпорен на временски услови】 Завршено во облогата со црн прав обезбедува трајна засилена отпорност на 'рѓа и корозија. 【Моќен пораст од 1/4 инчи, должина од 5-1/2 инчи (центар на дупката за метежот до центарот на топката), трајно прицврстени 2-инчни топки, користете 1/2 инчен Кливис пин (вклучи) АТВ и закон Трактор Бајч Топка Оценета За до 2.000 фунти., Винч лента за влечење за влечење на оценка до 5.000 фунти. Завршено во облогата со црн прав обезбедува трајна засилена отпорност на 'рѓа и корозија; Тешкиот челик преку роботски заварен за супериорна јачина обезбедува одличен објект за монтирање; За нас Хитоу е производствено претпријатие специјализирано за производство и продажба на лимски метални структури. Имаме институција за R&D на производи, строга група за контрола на квалитетот и специјализирана опрема за тестирање на производи кои гарантираат стабилна контрола на квалитетот на производот. Нашите производи се користат во автомобилски, АТВ, Мотоцикл, нашите производи се извезуваат во Северна Америка, Австралија и други региони.

Избор на клиенти..