• Свеж
PlayStation 5 диск верзија PS5 Конзола - Дополнителен контролер, 4K -ТВ игри, 120Hz. 8K излез, 16 GB. GDDR6, 825GB SSD, WiFi 6, Bluetooth^ 5.1
zoom_in

PlayStation 5 диск верзија PS5 Конзола - Дополнителен контролер, 4K -ТВ игри, 120Hz. 8K излез, 16 GB. GDDR6, 825GB SSD, WiFi

DEN 729.60

Стока
check Достапно.

Зачудувачки игри - зачудувајте се на неверојатни графики и искуство со нови карактеристики на PS5. Зачудувачко потопување - Откријте подлабоко искуство со игри со поддршка за хаптички повратни информации, адаптивни предизвикувачи и 3Д аудио технологија. Брзина на гром - Искористете ја моќта на сопствен процесор, графички процесор и SSD со интегриран I/O што ги преработува правилата за тоа што може да направи конзола Play Station. 4 K ТВ игри - Играјте ги омилените игри PS5 на вашата зачудувачка 4 K телевизија. Конзола на Sony Play Station 5. Конзола на Sony Play Station 5. Интегрираната i/ote прилагодена интеграција на системите на конзолата PS5 им овозможува на креаторите да ги повлечат податоците од SSD толку брзо што можат да дизајнираат игри на начини никогаш порано. Ултра-висока брзина SSDMaximize вашите сесии за игра со скоро непостојани времиња на оптоварување за инсталирани игри со PS5. HDR технологија со HDR TV, поддржани игри со PS5 прикажуваат неверојатно живописен и животен опсег на бои. Зголемување на играта PS5 конзолата може да игра над 4.000 игри PS4. Уживајте во побрзи и помазни стапки на рамки во некои од најголемите игри на конзолата PS4. До 120 FPS со игра со стапка на рамка со висока рамка од 120 Hz Mopeen Joy Mope Nojey Mople и флуид со висока рамка до 120 FPS за компатибилни игри, со поддршка за излез од 120 Hz на 4 K дисплеи. Tempest 3 D Audiote Chimmerse се во звучни звуци каде се чувствува како звукот да доаѓа од секоја насока. Преку вашите слушалки или ТВ звучници, вашата околина навистина оживува со Tempest 3 D Audiotech во поддржани игри. Haptic Feed Backexperience Хаптички повратни информации преку безжичниот контролер на Dual Sense во избрани наслови на PS5 и почувствувајте ги ефектите и влијанието на вашите активности во играта преку динамичката сензорна повратна информација. Адаптивните активирани предизвикуваат да се справат со потопните адаптивни предизвикувачи, во кои има динамично ниво на отпорност кои симулираат физичко влијание на активностите во играта во избрани игри PS5. Она што е вклучено во Play Station 5 Console2x Dual Sense безжичен контролерсмими кабелски кабел за напојување.

Избор на клиенти..