• Свеж
Знак за известување за ОСХА - Не се искачувајте на карпи | Алуминиумски знак | Заштитете ја вашата деловна активност, градилиште, магацин и област на продавница | Нап?
zoom_in

Знак за известување за ОСХА - Не се искачувајте на карпи | Алуминиумски знак | Заштитете ја вашата деловна активност, градилиште,

DEN 3.33

Стока
check Достапно.

Заштитете ја вашата деловна активност : Овие знаци помагаат во заштитата на вашиот бизнис од правни проблеми и тужби додека ги заштитувате вработените и клиентите со обезбедување на безбедна работна околина во согласност со OSHA или ANSI. Гордо направено во U. Изберете од илјадници знаци. Имаме знаци во сите различни форми, големини и бои за скоро секој бизнис, работно место, фабрика за производство, производствена установа или градежна зона. Алуминиум и цврсти пластични материјали за знаци се совршен избор за монтирање на wallsидови, врати, огради, градежни и претпазливи области. Изберете од : Алуминиум, цврсти пластични знаци или етикети со лепило. Бидете сигурни дека вие и вашиот бизнис сте во согласност со OSHA и ANSI. Целосните производи во боја на ознаки се фабрикувани токму тука во Соединетите држави. Нашите знаци се екстремно издржливи, но флексибилни дури и за најинтензивните услови на затворено или на отворено. Екстремно издржлива : Сите наши производи за безбедност на OSHA се направени од материјали за комерцијално одделение специјално оценети за употреба на отворено или затворено со години на слободен живот за одржување во најтешките околини. Живописно и видливо : Ние користиме паметни фонтови и незаменливи мастила и бои за да се осигураме дека нашите знаци се видливи внатре и надвор дури и во лошо осветлување и екстремно време. Одете напред нарачајте го вашиот знак за ОСХА денес! Потпишувањето е водечки производител кој произведува комерцијални, индустриски и новински знаци во широк спектар на стилови, големини и материјали во целосна, живописна боја. Производите можат да се монтираат на wallsидови, врати, огради, градежни и претпазливи области. Илјадници среќни и задоволни бизниси ширум светот се свртеа кон ознака за сите нивни знаци, без оглед во која индустрија се наоѓаат или каква потреба имаат усогласеност. Ние произведуваме висококвалитетни производи кои ги исполнуваат или ги надминуваат индустриските стандарди повеќе од една деценија. Живописно и видливо : Ние користиме паметни фонтови и незаменливи мастила и бои за да се осигураме дека нашите знаци се видливи внатре и надвор дури и во лошо осветлување и екстремно време. Декалите за винил се опремени со супер силно лепило, така што можете лесно да ги нанесете на стаклени прозорци, алуминиум, не'рѓосувачки челик, изшкуркано дрво, плексиглас и многу други материјали и странични страни. Сите наши материјали ги надминуваат стандардите во индустријата и ќе обезбедат години на издржливост и долговечност. Нашите знаци ќе траат сè додека вашиот бизнис!. : Купете со доверба и гордост што доаѓа само од набавка на производ за ознака произведен во нашиот најнапредн објект во Западен Палм Бич, Флорида. Нашите знаци ќе траат сè додека вашиот бизнис!.Екстремно издржлива : Сите наши производи за безбедност на OSHA се направени од материјали за комерцијално одделение специјално оценети за употреба на отворено или затворено со години на слободен живот за одржување во најтешките околини. Нашите знаци нема да избледат од сонцето и се без корозија за живот. Големина и спецификации : 18 "x 12" алуминиум (без 'рѓа)-комерцијална оценка претходно завршена бела алуминиум со (4) пред-дупчат ¼ ”дупки за монтирање и заоблени агли.

Избор на клиенти..