• Свеж
Заштитник на екранот Атфоликс компатибилен со филмот за заштита на екранот TROTEC TD120, анти-рефлективен и шок-апсорбирачки FX FX
zoom_in

Заштитник на екранот Атфоликс компатибилен со филмот за заштита на екранот TROTEC TD120, анти-рефлективен и шок-апсорбирачки

DEN 3.33

Стока
check Достапно.

FX-Antireflex Филм за заштитник : без сјај, апсорбирање на шок, совршено вклопување и компатибилен со Trotec TD120. Анти-рефлективен ефект заради фино мат површината. Значително подобрена читливост на дисплејот при работа на сончева светлина и под силни извори на светлина. Анти-шок : Ефект на апсорбирање на високо шок благодарение на интегрираните слоеви на абсорбер TPU. Заштитникот на екранот го намалува ризикот од пробивање на дисплејот на минимум. Отпечатоците од прстите на екранот се намалуваат со заштитникот на екранот. Максимална заштита од гребнатини како резултат на висока цврстина на површината (цврстина на молив). Додаток@Folix - Направено во Германија *** Стрес- и без меур инсталација на филмот за заштита на екранот поради оптимизиран лепило за лепило - совршено држење - отстранлив без да остави остатоци. FX-Antireflex Филм за заштитник : без сјај, апсорбирање на шок, совршено вклопување и компатибилен со Trotec TD120. Анти-рефлективен ефект заради фино мат површината. Значително подобрена читливост на дисплејот при работа на сончева светлина и под силни извори на светлина. Анти-шок : Ефект на апсорбирање на високо шок благодарение на интегрираните слоеви на абсорбер TPU. Заштитникот на екранот го намалува ризикот од пробивање на дисплејот на минимум. Отпечатоците од прстите на екранот се намалуваат со заштитникот на екранот. Максимална заштита од гребнатини како резултат на висока цврстина на површината (цврстина на молив). Додаток@Folix - Направено во Германија *** Стрес- и без меур инсталација на филмот за заштита на екранот поради оптимизиран лепило за лепило - совршено држење - отстранлив без да остави остатоци. Заштитник на екранот FX-Antireflex од страна на Atfolix, бездушен и апсорбирање на шок, компатибилен со TROTEC TD120- Интегрирано апсорбирање на шок-слој TPU-анти-рефлективен ефект- Површината на површината- робусна и безбедна- особено лесна лесна монтажа за апсорбирање и заштита на заштитата на безбедноста на тврдо и апсорбирање на енергија TPU. Материјалот помага да се заштити стаклената површина на вашиот уред од влијанието врз предметите. Антирефлексија обложување на фино мат површината значително ги намалува досадните рефлексии на екранот, додека се минимизира острината и контрастот.Диртерот и стабилноста Мет површината тешко им дава можност на отпечатоците и нечистотиите. Во исто време, облогата на заштитниот филм обезбедува сигурна заштита од гребнатини. Клеан и лесна инсталација, лесно да се постави и да се репозиционира заради суво монтирање. Отстранување без остатоци. (на пр. Внатрешни и надворешни екрани) содржат заштитен филм за секој екран.

Избор на клиенти..