• Свеж
#8 x 3/8 тава лимски завртки за лим на глава, не'рѓосувачки челик 18-8, целосна нишка, светла завршница, само-прислушување, количина 100 со прицврстување
zoom_in

8 x 3/8 тава лимски завртки за лим на глава, не'рѓосувачки челик 18-8, целосна нишка, светла завршница, само-прислушување,

DEN 168.00

Стока
check Достапно.

Тие исто така прават одлични сврзувачки елементи за приложување на метален хардвер на дрво затоа што целосно навојната шипка обезбедува добро задржување во дрво. Завртки за метални плочи од не'рѓосувачки челик за бренд нудат отпорност на корозија и јачина што ги прави најдобриот избор за апликација што е изложена на влажна или влажна околина и ќе го издржи тестот на времето. Нерѓосувачки челик филипс тава лимски завртки за метални метални нема да има проблем да се пробива низ тенок или лесен метал за чистење, но ќе бара пилот -дупка за подебел метал од газа; Погонот на Филипс има тенденција да се лизне ако има премногу вртежен момент што се применува за време на инсталацијата и овие завртки за машини се изработени од висококвалитетен нерѓосувачки челик кој е помек од другите сврзувачки елементи кои не се отпорни на корозија, исто така, се подложни на одземање.Нерѓосувачки челик филипс тава лимски завртки за метални метални нема да има проблем да се пробива низ тенок или лесен метал за чистење, но ќе бара пилот -дупка за подебел метал од газа; Погонот на Филипс има тенденција да се лизне ако има премногу вртежен момент што се применува за време на инсталацијата и овие завртки за машини се изработени од висококвалитетен нерѓосувачки челик кој е помек од другите сврзувачки елементи кои не се отпорни на корозија, исто така, се подложни на одземање. Главите со тава имаат куполен врв со рамна површина на лежиштето на долната страна што ќе ги задржи материјалите цврсто прицврстени заедно. Направено од одделение од не'рѓосувачки челик 18-8, кое нуди високо ниво на хемикалии и отпорност на корозија што ќе ги изврши и ќе ги издвојува сите сврзувачки елементи со цинк со години, без потреба да се изврши скапи и одземаат многу време; Завртки од лим со лим со глава од не'рѓосувачки челик од не'рѓосувачки челик се подобар избор од 410 завртки за самостојно дупчење во апликации од врата. Завртките со лимови имаат остри навои што се сече на материјал како што се лим, пластика или дрво. Fillips тава глава лимски завртки со самопочитување на конецот, кој формира свои навои во материјалот во кој се навртува и главно се користи за прицврстување на две парчиња метал заедно, но исто така работи одлично во дрво и плексиглас заради грубата нишка. Завртки за метални плочи од не'рѓосувачки челик за бренд нудат отпорност на корозија и јачина што ги прави најдобриот избор за апликација што е изложена на влажна или влажна околина и ќе го издржи тестот на времето. Fillips тава глава лимски завртки со самопочитување на конецот, кој формира свои навои во материјалот во кој се навртува и главно се користи за прицврстување на две парчиња метал заедно, но исто така работи одлично во дрво и плексиглас заради грубата нишка. Направено од одделение од не'рѓосувачки челик 18-8, кое нуди високо ниво на хемикалии и отпорност на корозија што ќе ги изврши и ќе ги издвојува сите сврзувачки елементи со цинк со години, без потреба да се изврши скапи и одземаат многу време; Завртки од лим со лим со глава од не'рѓосувачки челик од не'рѓосувачки челик се подобар избор од 410 завртки за самостојно дупчење во апликации од врата. Главите со тава имаат куполен врв со рамна површина на лежиштето на долната страна што ќе ги задржи материјалите цврсто прицврстени заедно.

Избор на клиенти..