• Свеж
Хаикингс Жад Ролери И Гуа Ша Стружење Алатка За Масажа Со Заштитна Кутија За Нега На Кожата На Лицето Анти-Стареењето На Лицето Жад Камен Сет Лице Око Вратот Убавин?
zoom_in

Хаикингс Жад Ролери И Гуа Ша Стружење Алатка За Масажа Со Заштитна Кутија За Нега На Кожата На Лицето Анти-Стареењето На Лицето

DEN 2.00

Стока
check Достапно.

За гуа Ша стругалка можете да ја држите под агол од 15 степени кога се движите од центарот на лицето кон линијата на косата, а потоа надолу по вратот кон коската на јаката. Веднаш отстранете ја мускулната напнатост бидејќи ролерот ги измазнува фините линии и ги елиминира брчките што ја прави вашата кожа посјајна. Овој комплет за алатки за нега на кожа од камен е изработен од жад со армирани држачи од нерѓосувачки челик погодни за држење и лесни за употреба. Двоен дизајн помалиот валјак се користи за пределот околу очите, додека поголемиот е за лицето на вратот. Може да се користи за подобрување на придобивките против стареење и е безбеден и ефикасен за сите типови кожа. Поради различни ефекти и средини на осветлување, поставки за осветленост на екранот итн., бојата на вистинската ставка може да биде малку поинаква, ве молиме погледнете ја вистинската ставка. Во однос на големината, ве молиме дозволете разлика од 1-3 см поради рачно мерење, ви благодариме за разбирањето!Опис : овој комплет за масажа на лицето е дизајниран за добивање подобра кожа на лицето. Кажете збогум на подпухналост брчки и фини линии. Зошто да не пробате Спецификација : Тип : Материјал За Нега На Кожата На Лицето Материјал : Големина На Камен Пакет : Прибл. 17.5 * 8.5 * 2.5 цм / 6.89 * 3.35 * 0.98 Во Пакетот Тежина : Прибл. Список На Пакети од 180гр / 6,35 мл : 1 * Ролери Од Жад 1 * Гуа Ша Стругалка 1 * Заштитна Кутијапо-продажна услуга : ако имате какви било коментари или предлози за производот, слободно контактирајте не, ние ќе ви одговориме што е можно поскоро. За повеќе поврзани производи, ве молиме пребарувајте "јубин1993" , ние ќе ви служиме со цело срце!.

Type:
Facial Skin Care Tool
Material:
Stone
Package Size:
Approx. 17.5 * 8.5 * 2.5cm / 6.89 * 3.35 * 0.98in
Package Weight:
Approx. 180g / 6.35oz
Package List:
1 * Jade Roller :
1 * Gua Sha Scraper :
1 * Protective Box:
After-sales service:
If you have any comments or suggestions on the product, please feel free to contact us, we will reply you as soon as possible. For more related products, please search yubin1993, we will serve you wholeheartedly!

Избор на клиенти..