• Свеж
1PCS XB2-ED21 Вклучено/Исклучено 2 Позиција Ротари Селектор за избор на селектор 1 бр. 10А 600V AC
zoom_in

1PCS XB2-ED21 Вклучено/Исклучено 2 Позиција Ротари Селектор за избор на селектор 1 бр. 10А 600V AC

DEN 3.00

Стока
check Достапно.

Прекинувачи. Прекинувачи. Име на прекинувач Производ : Ротари прекинувач; Модел : XB2-ED21; Тип : 2 прекинувач за позиција; Работна AC Фреквенција : 50 Hz-60 Hzith : 10 A AC15 240 V-3 A; UI : 600 V; UIMP : 6 KV; IEC : 947-5-1 CONTACT Тип : 1 НЕ (Нормално отворено); Позиција на копчето за селектор : 2 Позиција; Дијаметар на копчето на селекторот : 29,5мм / 1.2 "; Дијаметар на монтажа на дупката : 21,5мм /0.85"fit Дебелина на панелот : Макс 5мм / 2"; Големина на рачката : ~ 28 x 14mm / 1,1 "x 0,55" (L*H); целокупна големина : ~ 40 x 30 x 70mm/ 1.6 "x 1,2" x 2,8 "(l*w*h); ​​материјал : пластика, електронски делови : Содржина на црн пакет : 1 x Ротационен прекинувач.

Избор на клиенти..