• Свеж
Комплет од 2 Замена На Дебеломер На Задниот Возач и Совозачката Странична Сопирачка за 2009-2018 Доџ Рам 2500 Овен 3500
zoom_in

Комплет од 2 Замена На Дебеломер На Задниот Возач и Совозачката Странична Сопирачка за 2009-2018 Доџ Рам 2500 Овен 3500

DEN 1059.20

Стока
check Достапно.

Премиум Материјал : Јхтауто Достапен И Главен Диск Дебеломер На Сопирачката со Држач, Дизајниран За Сигурни Перформанси и Обезбедува Безбедно Сопирање. Директно Вклопување : Замена за Ram меморија 2500 2010-2018, 3500 2010-2018 (Со Единечни Задни Тркала); Dodge Ram Меморија 2500 2009-2010, Ram меморија 3500 2009-2010(Со Единечни Задни Тркала). Забелешка : Ram меморијата 3500 одговара само со Единечни Задни Тркала, не може да одговара на моделите со Двојни Задни Тркала. Доаѓа Со Држач; Инсталирајте Локација : Задна Лева И Десна, Возачка И Патничка Страна; Големина На Влезната Порта : М10 х 1.0; Дијаметар На Клипот : 1.77 Инчи; Броење На Клипот На Сопирачката : 2 Клипови; Клипен Материјал : Фенолен; Големина На Пристаништето За Крварење : М10 х 1.0. Референтен Број : 68049176АА, 68049176АБ, 68049177АА, 68049160АБ, 18-Б5174, 18-Б5175. 2500 2010-2018. 3500 2010-2018-Со Единечни Задни Тркала (СРР). Рам 2500 2009-2010. Рам 3500 2009-2010-Со Единечни Задни Тркала (СРР). Дебеломерните сопирачки се некои од основните компоненти на системите за сопирање на дискот и играат клучна улога во безбедноста при возење на пат. Тие работат заедно со влошките и роторите на сопирачките, заедно со остатокот од хидрауличниот систем, за да го забават и запрат возилото. Со текот на времето, дебеломерните сопирачки се подложени на интензивна топлина создадена при сопирање и на крајот може да пропаднат. Со строга контрола на квалитетот и тест за издржливост, клештите НА СОПИРАЧКИТЕ YHTAUTO нудат сигурно решение за вашето возило. . Забелешка : Ram меморијата 3500 одговара само со Единечни Задни Тркала, не може да одговара на моделите со Двојни Задни Тркала. Кога сопирате, ако има звуци од удар, ненадејно удирање или звуци со висок тон од сопирачките, тоа може да биде знак за лабав, леплив или врзувачки дебеломер. Дебеломерките се изложени на екстремна топлина од сопирање, што понекогаш може да доведе до запленување на клипот на дебеломер. Запленетиот клип за дебеломер нема да може автоматски да се повлече, што ќе предизвика постојано влечење на тоа тркало. Ако се чувствува дека педалите на сопирачките полесно се туркаат од вообичаеното и одат до подот кога ќе се стапнат, или се чувствува како да е потребен дополнителен напор за сопирање и целосно запирање. Во овој случај, самите лизгачи на дебеломер можеби се заглавиле од таложење нечистотија и нечистотија. Дебеломерките работат со помош на притисок на течноста за сопирачките од главниот цилиндар и педалата за да го продолжат клипот и да го забават возилото. Со постојана изложеност на интензивна топлина генерирана од сопирање, овие заптивки ќе се истрошат и истекуваат.

Избор на клиенти..