• Свеж
Scojo New York Gels Оригинални очила за читање на сина светлина, очила за блокирање на сина светлина и читатели за жени и мажи
zoom_in

Scojo New York Gels Оригинални очила за читање на сина светлина, очила за блокирање на сина светлина и читатели за жени и мажи

DEN 704.00

Стока
check Достапно.

Увезени. Дизајнирано во САД. Пластична рамка. Стаклени леќи. Не поларизирани. Висока енергетска видлива обвивка за обложување. Ширина на леќи : 48 милиметри. Најдоброто од двата света : истите оригинали за најпродавани гелови, сега со леќи за филтрирање на сина светлина. Направени со нашата технологија за леќи на Blulite, овие очила ја филтрираат потенцијално штетната сина светлина, додека ви даваат моќ да се фокусирате на фино печатење. Секогаш завршувајте со непријатна главоболка по цел ден работа на вашиот компјутер? Барате да го подобрите вашиот сон со намалување на изложеноста на сина светлина пред спиење? Уморни од очите по часови гледање телевизија? Овие читатели на сина светлина само можат да помогнат. Едноставно, но софистицирано : Оригиналните гелови се однесуваат на без напор стил; Сè за недооценетата елеганција. Со нивниот беспрекорен дизајн и овални леќи кои ги лажат лицето, овие читатели за мажи и жени се комплименти што чекаат да се случат. И ние ги донесовме рамките во живот во огромен број уникатни бои. Сакајте ги вашите читатели класичен страствен да се грижите за нашата скапоцена планета со создавање на производи со оглед на мајката природа. Затоа се одлучивме за случај направен од 100% рециклирани материјали. Значи, додека ги носите вашите сини очила за блокирање на светлината и се базирате во сите пофалби, ќе ни помогнете да направиме огромна разлика. И зошто да не ја споделиме добрината! Овие елегантни читатели се одлични како подароци за Денот на мајката, Денот на таткото, празниците, родендените и сè што е помеѓу.

Избор на клиенти..