• Свеж
120 држачи за засилувачи на осигурувачи, прекинувач на аудио коло, инвертер за ресетирање на осигурувачи, држач за осигурувачи од 12V-48V DC, заменете ги осигурувачите, с?
zoom_in

120 држачи за засилувачи на осигурувачи, прекинувач на аудио коло, инвертер за ресетирање на осигурувачи, држач за осигурувачи

DEN 319.84

Стока
check Достапно.

Спецификација : Водоотпорен прекинувач за прекинувачи компатибилен со сите системи 12 V/48 V DC, 30 A 40 A 50 A 60 A 70 A 80 A 100 A 120 A 150 A 200 A 250 A 300 A за изберете. Функција : Секогаш заштитувајте ја безбедноста на автомобилската електроника, спречете ги струите на автомобилот да бидат премногу високи и да ја оштетат автомобилската електронска опрема. Широка апликација : Обично се користи во соларен систем, такси за батерии, инвертер, видео -систем за аудио видео, брод, RV и DC систем за засилувач на звук. Заштедете пари : Два режими, тековно исклучување на преоптоварувањето и рачно исклучување. После колото се санира, прекинувачот се вклучува и блокот на осигурувачот може повторно да се користи. Не треба да го замените осигурувачот. Лесен за употреба и издржлив : Добра спроводливост, отпорност на температура и притисок, доказ за вода и доказ за прашина. Тип на вклопување : Универзален. Број на дел : Weier028. Апликација : Погоден за аудио/видео систем, брод, камиони, автобуси, RV, ATV Winches и морски и DC засилувач на засилувач на системот за преоптоварување. или Firewall Stopps напојувањето од оштетување на вашиот Amps Splash и доказ за водата доказ за прашина, треба да продолжите да ги заменувате осигурувачите повеќе, едноставно да го ресетирате прекинувачот и вие сте подготвени да одите. Проградба на вашиот мотор за тролање од ресетирање на копчето Electricus Unique Push, исто така, може да се користи и како прекинувач за убивање : 1 . Големина : 3.42in .5. Материјал : пластика и метал6. Опсег на ампер : 120 A7. Режими : Вклучен/исклучен пакет : 1 PCX 120 A Водоотпорен прекинувач на кола.

Waterproof breaker switch compatible with all 12V/48V DC Systems, 30A 40A 50A 60A 70A 80A 100A 120A 150A 200A 250A 300A For Choose. :

Избор на клиенти..