• Свеж
BE0194T01 Калифорнија Република САД Амблем Амблем ознака везена лепенка железо или шиење
zoom_in

BE0194T01 Калифорнија Република САД Амблем Амблем ознака везена лепенка железо или шиење

DEN 1.67

Стока
check Достапно.

Производител : BR44 Patch (од 1987 година). Модел : BIN194 T Калифорниска Република УСА за вез за вез. Големина : 8 x 5,5 см. 3,15 × 2,16 ин. Печ 100% вез, може да се фиксира со топло железо или да се шие на кожа и велкро. Совршено за кошули, фармерки, јакни, елеци, капи, ранци, кимонос, униформи, Airsoft. Упатства за прикачување на закрпи со висок квалитет на лепила. Може да се нанесе со термички печат, железна облека или шиење. Внимателно следете ги упатствата подолу : 1) Поставете го термичкиот печат на 170 ° железо или памук. 2) Ставете го везот на работното парче. 3) Заштита на везот и делот со бела памучна ткаенина (тип на кошула). 4) - Примена на термичко притискање, притиснете го парчето за вез за приближно 15 секунди, додека дебелината на везот. - Имплементација со железо, притиснете го везот во парчето, за околу 40 до 60 секунди во зависност од дебелината на ткаенината. 5) Повторете ја постапката 3 и 4 во обратна насока. 6) Почекајте кул. 7) Отстранете ја ткаенината. Obs. : - Везениот термин Поправете лепила совршено природни ткаенини и синтетика кои немаат отвратен третман во овие случаи, а исто така и во кожни парчиња мора да бидат фиксирани со шиење. - Ако правилно се примени неопределена издржливост. - Може да се мие во машина, но никогаш со топла вода.

Избор на клиенти..