• Свеж
Tututi LifePo4 Батерија 3.2V 180AH LifePo4 Батерии со голема струја со голема струја со големи капацитети на автомобили DIY 12V 24V СОЛАРНА ЕНЕРГИЈА РАВЕР РВ голф автомобил
zoom_in

Tututi LifePo4 Батерија 3.2V 180AH LifePo4 Батерии со голема струја со голема струја со големи капацитети на автомобили DIY

DEN 1.67

Стока
check Достапно.

Строга квалитетна потрага : Професионален производител на батерии на литиум со повеќе од 10 години искуство, одлична услуга на клиентите и техничка поддршка, строг систем за контрола на квалитетот и професионален оддел за истражување и развој. Напонот на батеријата LIFEPO4 и внатрешната отпорност ќе бидат тестирани пред пакувањето. Сите се избалансирани со висока конзистентност. Безбедност и заштита на животната средина : Изработено од 100% безбедна, нетоксична, обновлива енергија, батерии Life Po4 трае повеќе циклуси. Ние ги правиме нашите обновливи, одржливи батерии на зелена енергија затоа што тие се едноставно подобри од било што друго, вклучително и други зелени батерии. Може да се инсталира во затворено без производство на водороден гас. Апликации : Сончеви и Винч Енергетски системи, RVS, каравани, резервни системи и UPS -от, светло за итни случаи LED, LED, електрична батерија, електричен велосипед/мотоцикл/скутер, голф -количка/количка, електрични алатки, итн. Литиум железо фосфат батерија, знаеме колку е важно да се одржи конзистентноста на секоја батерија во батеријата, така што ги совпаѓаме и балансираме сите батерии за да се осигураме дека внатрешниот отпор, напонот и капацитетот се целосно исти и балансирани, овој процес е многу неопходен . Строга квалитетна потрага : Професионален производител на батерии на литиум со повеќе од 10 години искуство, одлична услуга на клиентите и техничка поддршка, строг систем за контрола на квалитетот и професионален оддел за истражување и развој. Напонот на батеријата LIFEPO4 и внатрешната отпорност ќе бидат тестирани пред пакувањето. Сите се избалансирани со висока конзистентност. Безбедност и заштита на животната средина : Изработено од 100% безбедна, нетоксична, обновлива енергија, батерии Life Po4 трае повеќе циклуси. Ние ги правиме нашите обновливи, одржливи батерии на зелена енергија затоа што тие се едноставно подобри од било што друго, вклучително и други зелени батерии. Може да се инсталира во затворено без производство на водороден гас. Апликации : Сончеви и Винч Енергетски системи, RVS, каравани, резервни системи и UPS -от, светло за итни случаи LED, LED, електрична батерија, електричен велосипед/мотоцикл/скутер, голф -количка/количка, електрични алатки, итн. Литиум железо фосфат батерија, знаеме колку е важно да се одржи конзистентноста на секоја батерија во батеријата, така што ги совпаѓаме и балансираме сите батерии за да се осигураме дека внатрешниот отпор, напонот и капацитетот се целосно исти и балансирани, овој процес е многу неопходен . Product specifications Grade : Grade AMaterial : Aluminum Rated capacity : 180 Ah Minimum capacity : 160 Ah-180 Ah Internal impedance : 0.1~0.5m Rated voltage : 3.2 VSize : 63*82*277mm (+/-10mm) Weight : Close to 3.1kg±0.1kg Recommended current constant : 180 A (1 C) Напон на прекинување на празнењето : 2.0 VRecmented Константна струја : 180 A (1 C) Напон на полнење : 3,65 VLIFE циклус (90% DOD) : 6000 Пополнување Температура : -5 ~ 60 ° CDISCHARG , Електрични велосипеди / мотоцикли / скутери, колички за голф / колички, електрични алатки / соларни и системи за енергија на ветер, моторни домови, каравани / резервен систем и UPS -от.

Избор на клиенти..