• Свеж
Глобални визии кугари со топла розова безбедносна очила со јасни леќи
zoom_in

Глобални визии кугари со топла розова безбедносна очила со јасни леќи

DEN 828.80

Стока
check Достапно.

Гумена рамка. Поликарбонат леќи. Подлога за обложување отпорен на гребење. Разликувани поликарбонат јасни леќи ги исполнуваат потребните стандарди за безбедност Z87.1+ ASNI. Двојната еднострана антифог-облога заштитува гарантира секогаш чиста линија на гледање, додека јасните леќи за завиткување нудат поцелосна заштита. Леќи отпорни на гребење за подолготрајни, отпорни на злоупотреба на видот. Прилагодлива гумена подлога за нос, флексибилна гума на храмовите овозможува нелизгање, прилагодено, удобно, контурирано и безбедно вклопување во текот на целиот ден. Совршено за канцеларија на стоматолози, лаборатории, операциони простории, пракса за стрелање, дрвени предмети и на кое било друго место, ви е потребна заштита на очите и подобрена визија. Гумена рамка. Поликарбонат леќи. Подлога за обложување отпорен на гребење. Разликувани поликарбонат јасни леќи ги исполнуваат потребните стандарди за безбедност Z87.1+ ASNI. Двојната еднострана антифог-облога заштитува гарантира секогаш чиста линија на гледање, додека јасните леќи за завиткување нудат поцелосна заштита. Леќи отпорни на гребење за подолготрајни, отпорни на злоупотреба на видот. Прилагодлива гумена подлога за нос, флексибилна гума на храмовите овозможува нелизгање, прилагодено, удобно, контурирано и безбедно вклопување во текот на целиот ден. Совршено за канцеларија на стоматолози, лаборатории, операциони простории, пракса за стрелање, дрвени предмети и на кое било друго место, ви е потребна заштита на очите и подобрена визија. Без разлика дали сте во канцеларијата на стоматологот, опсегот на стрелање или операционата сала, треба да ги заштитите очите од што и да е вашиот работен ден да ви пука. Глобални визии за визија, топла розова чиста леќи безбедносни очила ги штитат очите од течности и распрскувачи или прашина и остатоци. Поликарбонатните леќи за разнишаност ги исполнуваат или ги надминуваат ANSI Z87.1+ Стандардите за безбедност. Двострана отпорна на гребење и анти-магла обложување обезбедува вашите леќи да останат кристално јасни без оглед на тоа. Прилагодливата гумена подлога за нос обезбедува прилагодена удобност што не се лизга. Додадете на сето ова стилски дизајн и одлична цена, и ќе речеме дека сте се здобиле со толку добра зделка што можеби ќе сакате да се занимавате со идна употреба.

Избор на клиенти..