• Свеж
Mepp's B3 S/RW Aglia - обичен TRBL, мулти, една големина
zoom_in

Mepp's B3 S/RW Aglia - обичен TRBL, мулти, една големина

DEN 0.67

Стока
check Достапно.

Аглија - обичен TRBL, црвена, бела. Аглија - обичен TRBL, црвена, бела. Mepps обична височина Treble Aglias во големина #0 (1/12 мл.) Се совршени за панфис (Bluegills или Sunfish) и мала пастрмка. Сепак, тие се многу лесни и бараат пргав шипка опремена со светло дејство, испрскана со лесна линија; Ништо потешко од тест од шест фунти. Тест со две фунти до тест со четири фунти е подобар. Аглиа во големина #1 и #2 (1/8 и 1/6 мл.) Се совршени за поголема пастрмка на поток и големи сончани сончани и лакови. Големина #3 (1/4 мл.) Аглија се исто така одлични за бас и волле. Овие големини се идеални за учење на младите основите на риболов со вртење, бидејќи тие се доволно тешки за да се фрлат добро со лесен справи, но тие се доволно мали за да фатат широк спектар на риби.

Избор на клиенти..