• Свеж
Nike Womens Air Zoom Pegasus 39 Running Trainers Dh4072 Sneakers Shoes
zoom_in

Nike Womens Air Zoom Pegasus 39 Running Trainers Dh4072 Sneakers Shoes

DEN 2.00

Стока
check Достапно.

Гума ѓон. Дополнително подлога на јазикот и јаката помага да се задржи ногата да се чувствува пријатно. Ние, исто така, поставивме инженерска мрежа - што е посилна и пофлексибилна од редовната мрежа - до врвот за лесна дишеност. Технологијата на Flywire е интегрирана со бенд од средниот дел за тотална поддршка што помага да ги задржите нозете на место. Nike React Technology е лесна, издржлива пена која дава непречено, одговорно возење. Ние го спаривме со единица за зумирање на воздухот во предниот дел и петицата за енергично чувство. Обликот на потпетиците е дизајниран да го зголеми слетувањето, помагајќи ви лесно да преминете од пета во пети. Ние ја спаривме со густа пена за одговорно возење. Јазикот е одвоен од горниот дел за да даде простор за различни форми на нозе. Гума ѓон. Дополнително подлога на јазикот и јаката помага да се задржи ногата да се чувствува пријатно. Ние, исто така, поставивме инженерска мрежа - што е посилна и пофлексибилна од редовната мрежа - до врвот за лесна дишеност. Технологијата на Flywire е интегрирана со бенд од средниот дел за тотална поддршка што помага да ги задржите нозете на место. Nike React Technology е лесна, издржлива пена која дава непречено, одговорно возење. Ние го спаривме со единица за зумирање на воздухот во предниот дел и петицата за енергично чувство. Обликот на потпетиците е дизајниран да го зголеми слетувањето, помагајќи ви лесно да преминете од пета во пети. Ние ја спаривме со густа пена за одговорно возење. Јазикот е одвоен од горниот дел за да даде простор за различни форми на нозе. Трчањето е вашиот дневен ритуал и секој чекор ве приближува до вашата лична цел. Чевлите Nike Air Zoom Pegasus 39 ќе ви овозможат нови шила благодарение на интуитивниот дизајн, совршен за обука или џогирање. Полесен од Пегаз 38 и идеален за употреба во која било сезона, нуди целосна поддршка за постојана задржување на стапалото, додека двојниот воздух за зумирање и единицата за амортизирање (една повеќе од PEG 38) додаваат дополнителен допир на чекорот. Вашиот крилен коњ се врати. Време е да летаме.

Избор на клиенти..