• Свеж
Luckforever 240pc мек гел бадем лажни нокти кратки стилоти Совети за нокти на ноктите вештачки нокти за гел x акрилен дизајн на ноктите
zoom_in

Luckforever 240pc мек гел бадем лажни нокти кратки стилоти Совети за нокти на ноктите вештачки нокти за гел x акрилен дизајн

DEN 0.33

Стока
check Достапно.

Краток бадем Стилето лажни нокти сет вклучува 240 парчиња беж средна должина Флексибилни нокти со целосна покривка, 10 различни големини, вкупно 240 парчиња со пластична кутија, погодно за носење и собирање. Пакет со куќиште обоени лажни нокти на stiletto подготвени за давање подароци за нокти. Флексибилно и отпорно на гребење : Luckforever Jelly Plum Stiletto Press на ноктите се изработени од квалитетен мек гел материјал, нетоксичен и нежен на вашата кожа, трајни и не се лесни за кршење, лажните нокти со мек гел се помеки од апс или акрилен материјал нокти (PLS ВНИМАНИЕ), но работи одлично со акрилик, прав во прав и тврд гел. Краток бадем Стилето лажни нокти сет вклучува 240 парчиња беж средна должина Флексибилни нокти со целосна покривка, 10 различни големини, вкупно 240 парчиња со пластична кутија, погодно за носење и собирање. Пакет со куќиште обоени лажни нокти на stiletto подготвени за давање подароци за нокти. Флексибилно и отпорно на гребење : Luckforever Jelly Plum Stiletto Press на ноктите се изработени од квалитетен мек гел материјал, нетоксичен и нежен на вашата кожа, трајни и не се лесни за кршење, лажните нокти со мек гел се помеки од апс или акрилен материјал нокти (PLS ВНИМАНИЕ), но работи одлично со акрилик, прав во прав и тврд гел. Детали за големината на бадемовиот стилето Лажни нокти #0 1.02*0,55 инчи; #1 0,98*0,51 инч #2 0,98*0,47 инчи; #3 0,94*0,43 инчи #4 0,91*0,39 инчи; #5 0,87*0,39 инчи #6 0,87*0,35 инчи; #7 0,83*0,35 инчи #8 0,79*0,35 инчи; #9 0,75*0,31 инч #10 0,71*0,31 инч; #11 0,71*0,28 инчи, може да користите лепак за нокти или јазичиња за лепило за нокти за да го нанесете печатот на ноктите. Нормално, лепак за нокти може да трае 1-2 недели (последно носење) и јазичињата за нокти можат да траат часови (привремена употреба) како совршено да нанесете притисок на ноктите. Firtly : Трим, датотека и исчистете ги ноктите со датотека за нокти, тампон, клипер за нокти и масла за нокти второ : Изберете соодветна големина за секој прст, нанесете малку лепак на советите за ноктите трето : Притиснете го и држете го ноктот надолу за пристап 10 секунди додека не се исуши целосно.

Избор на клиенти..