• Свеж
Индустриски видео и контрола од не'рѓосувачки челик, 3x зум, солиден HD IP камера
zoom_in

Индустриски видео и контрола од не'рѓосувачки челик, 3x зум, солиден HD IP камера

DEN 385.60

Стока
check Достапно.

Резолуција од 720p; IP подготвена. H316 Не'рѓосувачки челик, компактен куќиште за куполи. MJPEG, H264; Автоматска ирис. Вклучува моторизиран леќа за зумирање од 2,8-12мм; IP68. IEEE802.3 AF во согласност со По. MZ-HD34-1 е висококвалитетна, 720p HD резолуција во боја на видео камера со 3x моторизирана леќа за зумирање и авто-ирис. Willе произведе видео со висока дефиниција во услови на слаба осветленост. Камерата вклучува интегрирани IR LED диоди за работа на 0 луксуз. Оваа камера со висока резолуција поддржува повеќе текови и резолуции во кодек MJPEG или H.264. Леќите за зумирање се оддалечени прилагодливи од 2,7 до 12,0 мм, за да се обезбеди хоризонтално поле на поглед до 100 степени. Камерата е сместена во купола од не'рѓосувачки челик оценет IP68. Тој е подготвен за монтирање и бара само мрежна врска со етернет.

Избор на клиенти..