• Свеж
Fowler 54-100-168-0, Swiss Ultra-Cal VI Digital Caliper со 0-8 /200mm мерен опсег
zoom_in

Fowler 54-100-168-0, Swiss Ultra-Cal VI Digital Caliper со 0-8 /200mm мерен опсег

DEN 686.40

Стока
check Достапно.

Точни мерења : Алатката за мерење на дебеломер има точност од 0,0012 "/0.03mm, резолуција од 0,0005" /0.01mm, повторливост од 0,0005 "/0.01mm и опсег на работна температура од 5˚C до 40˚C (-20˚C (-20˚C до 60˚C во складирање). 4 Способности за мерење : Овие дигитални дебеломер можат да се користат за мерење во димензиите во димензиите (ID), надворешните димензии (OD), длабочината и мерењата на чекор. ЛЦД-приказ : Висококвалитетен Верниер Калипер со зацврстен не'рѓосувачки челична рамка; голема, лесна за читање LCD ви овозможува да добиете прецизни резултати брзо и лесно. Инч-метрична конверзија : лесно префрлување помеѓу инч и метрички единици; мерења. Излез на податоци : Дигитален индикатор Fowler со можност за излез на Bluetooth има безжичен излез што ги пренесува податоците на компјутер без да користите кабел. Точни мерења : Алатката за мерење на дебеломер има точност од 0.0012 "/0.03mm, Резолуција од 0.00055" /0.01 mm, повторливост од 0,0005 "/0.01mm и опсег на работна температура од 5˚C до 40˚C (-20˚C до 60˚C во складирање). 4 Способности за мерење : Овие дигитални дебеломер можат да се користат за мерење на димензиите во димензиите (ID), надворешните димензии (OD), длабочината и мерењата на чекор. LCD дисплеј : висококвалитетен клиничар на Верниер со зацврстена рамка од не'рѓосувачки челик; Голем, лесен за читање LCD ви овозможува брзо и лесно да добиете прецизни резултати. Инч-метричка конверзија : лесно префрлување помеѓу инчи и метрички единици; Ви овозможува да поставите нула поставки; Апсолутни и релативни режими за преземање на средно или диференцијални мерења. Излез на податоци : Дигиталниот индикатор Fowler со Bluetooth излезна можност има безжичен излез што ги пренесува податоците на компјутер без да користите кабел. Електронскиот Bluetooth Caliper на Fowler 54-100-168-0 не'рѓосувачки челик Ултра-Кал VI има точност од 0,0012 "/0.03мм со резолуција од 0,0005" /0.01мм за прецизни мерења и рамка со тешки работи. Големиот LCD дигитален отчитување покажува инч или метрички единици за разноврсност при мерење и има апсолутни и релативни режими за мерење за преземање на средно или диференцијално мерења. Оваа дигитална алатка за мерење на дебеломер има директна конверзија на метрика/инчи, а неговата функција за задржување го замрзнува дисплејот за подоцна прегледување. Заврзната завртка за заклучување ја држи лизгачката вилица во позиција кога е потребно. Овој електронски дебеломер се користи за мерење на димензиите во димензиите (ID), надворешните димензии (OD), длабочините и чекорите. Фаулер, американска компанија, произведува врвни инспекциски и мерни инструменти како електронски индикатори, дебеломер, духови и микрометри. Компанијата, основана во 1946 година, е со седиште во Кантон, м -р.

Избор на клиенти..