• Свеж
Моќност Стоп Z36 - 1102 Пред Z36 Камион И Влечење Сопирачки Влошки
zoom_in

Моќност Стоп Z36 - 1102 Пред Z36 Камион И Влечење Сопирачки Влошки

DEN 644.96

Стока
check Достапно.

З36 Камион И Влечење керамичките влошки за сопирачките од Јаглеродни Влакна нудат екстремни перформанси на сопирање што се наменети за камиони или 4х4 без да се жртвува секојдневната возливост. Ниски влошки за сопирачките за прашина дизајнирани да ја зголемат моќноста на запирање и да ги одржуваат тие тркала чисти. Влошките на сопирачките имаат врвни шипки од нерѓосувачки челик обезбедуваат подобра дисипација на топлина и практично сопирање без бучава. З36 камион И влечни влошки за сопирачките се направени со потпорна плоча обложена со прав, што го продолжува животот со отпорност на ' рѓа и корозија. Powerstop Z36 влошките за сопирачките имаат термичка изгорена површина на подлогата за брзо пробивање. Ако возите по ридови, носивост или приколки за влечење, потребна ви е дополнителна моќност За запирање На Екстремните влошки За Камиони З36 И Влечење. Моќност Стоп Z36 Керамичките влошки за сопирачките Со Внесени Јаглеродни Влакна Се направени за камиони и ТЕРЕНЦИ со поголема бруто тежина на возилото. Каснувањето од екстремната подлога нуди супериорни перформанси за да се избегне избледување на сопирачките со висока температура. Соединението Z36 е тивка и ниска формула за прашина која има коефициент на триење 17% повисок од ое влошките. Направено со нашата керамичка формулација од јаглеродни влакна за да обезбеди тешка моќ за запирање На Камиони и Теренци. Позитивната технологија на мувла обезбедува постојано абење и перформанси додека подлогата обложена со прав се спротивставува на ' рѓа и корозија.

Избор на клиенти..