• Свеж
Серолошки цевки CellPro ™ серолошки цевки стерилни, индивидуално завиткани, боксени
zoom_in

Серолошки цевки CellPro ™ серолошки цевки стерилни, индивидуално завиткани, боксени

DEN 1.67

Стока
check Достапно.

Стерилен. Затегнат, не-заварен дизајн. Кодирана хартија/пластично завиткување за техники за поп-преку или кора. Двонасочни и дополнителни негативни марки за дипломирање. Филтерски приклучок и 100% полистирен. Серолошките пипети на Cell Pro, или волуметриските преносни пипети, се вообичаен лабораториски инструмент, од витално значење за сите лабораториски операции кои вклучуваат пренесување на волумени од течност од 1 ml до 50 ml. Серолошките пипети на Cell Pro се направени од 100% полистирен и се карактеризираат со двонасочни дипломирања заедно со дарежлива количина на негативни дипломирани стерилизирани гама; Бесплатно пироген/цитотоксин/RNase & DNase.

Избор на клиенти..