• Свеж
Wiseco WPC131B собрание на коленестото вратило за Honda TRX400EX/x
zoom_in

Wiseco WPC131B собрание на коленестото вратило за Honda TRX400EX/x

DEN 614.40

Стока
check Достапно.

Двоен фалсификуван за супериорна јачина и издржливост. Шут се искачи. Слотови за нафта. Обложени мијалници за нафрлање. Главни лежишта на ОЕМ одделение. Двоен фалсификуван за супериорна јачина и издржливост. Шут се искачи. Слотови за нафта. Обложени мијалници за нафрлање. Главни лежишта на ОЕМ одделение. Главните лежишта се произведуваат според највисоките стандарди за квалитет; Секој е случај зацврстен за максимален живот и мазно работење на високи вртежи во минута. Површински третман отпорен на корозија за да се спречи корозија и да се врти за долгорочна употреба или складирање; Ова ќе додаде дека секој комплет содржи сè што ви треба за да го завршите вашиот обнова на вистинскиот начин, прв пат - коленестото вратило и шипката за поврзување, сите применливи лежишта и комплетниот комплет за заптивки на дното, направени за да се сретнете или да го надминете О.Е.М. квалитет. Врските за поврзување на Wiseco се двојно фалсификувани од посветено фалсификување и карактеристично засилување, слотови за нафта и обложени мијалници за бронзени нафрлани. Комплетите за заптивки на дното се направени од врвни материјали, надминувајќи ги О.Е.М. Стандарди, за да се обезбеди исклучителен печат помеѓу критичните површини за парење.

Избор на клиенти..