• Свеж
Houchu 1 лим налепници за нокти зимски плетен џемпер ткаенина шема 5д нокти Драгал врежана врежана нокти за лепило за лепило за лепила за декларии DIY нокти
zoom_in

Houchu 1 лим налепници за нокти зимски плетен џемпер ткаенина шема 5д нокти Драгал врежана врежана нокти за лепило за лепило

DEN 37.28

Стока
check Достапно.

Исчистете ја површината на ноктот каде што треба да се постави шемата, нанесете буквар и почекајте да се исуши ;. Изберете да го нанесете вашиот личен омилен лак за боја на нокти во позадина и почекајте да се исуши лакот на ноктите; Изберете шема на налепница и излупете ја со пинцети, поставете ја шемата на ноктот/врвот и нежно притиснете неколку секунди; (Нема потреба да го допирате лепилото). Нанесете јасен лак за нокти на горниот капут за најдобри резултати. Тип : Налепници за нокти. Модел : како слика. Стил : како слика. Големина : 10.3*8cm. Вклучен пакет : 1 налепници за нокти. Тип : Налепници за нокти. Модел : како слика. Стил : како слика. Големина : 10.3*8cm. Вклучен пакет : 1 налепници за нокти. Оваа налепница за нокти е изработена од безбедни материјали, нетоксични, без мирис, издржливи и може да се користи директно на кожата со доверба, а децата исто така можат да ја користат. Налепниците за нокти се погодни за loversубителите на ноктите и професионалците во салоните за семејни нокти. Може да се користи како подарок за вашата сопруга, девојка, мајка, сестра и семејство и пријатели да прават DIY сликање на нокти дома е многу интересно искуство. Јапонски замрзнати тенки транспарентни врежани налепници за уметност на нокти, живописни обрасци, слатки и живи линии на џемпери, елегантни линии за самовила пердуви можат да го покажат вашиот шарм. Во споредба со 3Д налепници за нокти, оваа налепница за нокти од 5Д врежани џемпери е помека и има поочигледен тродимензионален ефект, исклучителен и луксузна уметност за нокти за декорација на дневни и празнични забави.

Избор на клиенти..