• Свеж
FTVOGUE DC 4-32V DC Control 1-60VDC DC Solid State Relay Еднофазен модул за реле со цврста состојба на Дин-железница за индустриски дом [SMD06010], Реле
zoom_in

FTVOGUE DC 4-32V DC Control 1-60VDC DC Solid State Relay Еднофазен модул за реле со цврста состојба на Дин-железница за индустриски

DEN 218.56

Стока
check Достапно.

Релето на цврста состојба е безбедна за употреба и широко се користи во индустриска опрема за електро-загревање, електрична машинерија и други некои груби околини. Релето на цврста состојба е одличен дел за контролорот на температурата и идеални замени за механички контакт. Има голема брзина на префрлување и употреба на долг живот. Релето на цврста состојба усвојува DIN Rail Mounted Way, што може да помогне да се постигне лесна и брза инсталација. Релето на цврста состојба не создава искра, без бучава додека работи. Релето на цврста состојба е со компактна големина и има добро дизајнирана структура, што може да помогне да се постигне заштеда на простор, погодно за работа при секојдневна употреба. Ние се стремиме да ви обезбедиме највисок квалитет на производ и најдобро искуство со клиентите, доколку не сте целосно задоволни, ве молиме само слободно контактирајте со нас во секое време. Релето на цврста состојба е безбедна за употреба и широко се користи во индустриска опрема за електро-загревање, електрична машинерија и други некои груби околини. Релето на цврста состојба е одличен дел за контролорот на температурата и идеални замени за механички контакт. Има голема брзина на префрлување и употреба на долг живот. Релето на цврста состојба усвојува DIN Rail Mounted Way, што може да помогне да се постигне лесна и брза инсталација. Релето на цврста состојба не создава искра, без бучава додека работи. Релето на цврста состојба е со компактна големина и има добро дизајнирана структура, што може да помогне да се постигне заштеда на простор, погодно за работа при секојдневна употреба. Ние се стремиме да ви обезбедиме највисок квалитет на производ и најдобро искуство со клиентите, доколку не сте целосно задоволни, ве молиме само слободно контактирајте со нас во секое време. Спецификација : Модел : SMD06010/SMD06025 (по избор) Излезен напон : 1-60 VDC Излез Струја : 10 A/25 A Контролен напон : 4-32 VDC Контролна струја : 10m A@24 VDC Контрола Режим на контрола : DC Контрола DC Оперативна температура : -20 до 60 варистор : изградена -Ин ВАРИСТОР ИСОЛАЦИЈА ЗА ИСОЛАЦИЈА : > 1000 VDC, 25 A Струја на истекување : 0.01 MA Оперативна фреквенција :

Model:
SMD06010/SMD06025(optional)
Output voltage:
1-60vdc
Output current:
10A/25A
Control voltage:
4-32vdc
Control current:
10ma@24vdc
Control mode:
dc control dc
Operating temperature:
- 20 to 60
Varistor:
Built-in varistor
Isolation voltage:
> 1000VDC,25A
Leakage current:
0.01mA
Operating frequency:
< 100Hz
Weight:
69 g / 2.4 oz(approx.)
Package list:
1 x Solid State Relay :

Избор на клиенти..