• Свеж
NTE Electronics QWCC468 отпорник на јаглерод композиција, аксијално олово, отпорност на 680 ком, толеранција од 5%, 1/4W, 250V
zoom_in

NTE Electronics QWCC468 отпорник на јаглерод композиција, аксијално олово, отпорност на 680 ком, толеранција од 5%, 1/4W, 250V

DEN 1.33

Стока
check Достапно.

680 ком отпор. 5% толеранција. 1/4 вати. 680 ком отпор. 5% толеранција. 1/4 вати. Линијата за квалитет на пламен на пламен, резисторите на NTE е дизајнирана за замена и употреба на оригинална опрема. Комплетната линија на ретардант на пламен на NTE се движи во можност од 1/16 вати до 300 вати со вредности кои се движат од 0,010 ом до 22 мег ом.

Избор на клиенти..