• Свеж
AEXIT 10 парови релеи 5.08мм теренот 5 пински m/f PCB приклучок на терминални компјутерски таблички релеи блок конектор
zoom_in

AEXIT 10 парови релеи 5.08мм теренот 5 пински m/f PCB приклучок на терминални компјутерски таблички релеи блок конектор

DEN 178.08

Стока
check Достапно.

Име на производот : Блок на терминал PCB; Терминален број : 7 пин. Тип на конектор : машки до женски; напон и струја : AC 300 V 10 A. Пич : 5.08мм/ 0,2 "; димензија (не вклучува терминал) : 35 x 21 x 15,3 mm (L*W*H). Материјал : пластика, електрични делови; боја : сребрен тон, зелен. Нето тежина : 87 G; содржина на пакет : 10 парови x PCB терминален блок. Карактеристики : 7 пински, машки до женски тип, 5.08мм терен, завртка PCB терминал BLCOK конектор.PCB терминал се користи во скоро сите електронски опрема, како што се мали елетронски часовници, калкулатрос, гранерален компјутер, Комуникациска опрема за електроника, системи, итн.

Избор на клиенти..