• Свеж
Luban Ratchet Cable Cubter, секач за тешка жица за алуминиумски бакарен кабел до 400мм², алатка за рачно за сечење жица за тресење
zoom_in

Luban Ratchet Cable Cubter, секач за тешка жица за алуминиумски бакарен кабел до 400мм², алатка за рачно за сечење жица за тресење

DEN 2.00

Стока
check Достапно.

Германија дизајнираше секачи за кабелски кабели за сечење на бакарни и алуминиумски единечни проводници, како и повеќе кабли со заробени влакна (400мм² макс), чисто и мазно сечење без дробење и деформација. Совршена алатка за оние кои треба да исечат големи жици без проблеми. Операција со една рака со користење на принцип на Ratchet, малку рачна сила потребна како резултат на многу висок сооднос на пренесување, едноставно ракување како резултат на лесен и компактно тело - може да се користи дури и во ограничени области. Единствената акција на единицата за возење на Ratchet го затегнува кабелот и овозможува брзи намалувања со минимални напори. Отворена брзина на пролетниот дизајн на дејството на сечење. Направено од специјална алатка за специјални алатки, фалсификувани, нафта, зацврстени за трајна употреба. Анти-лизгачки гумен чувар нуди безбеден зафат. Белешка : Не за сечење челични жици и јажиња. Не користете за да исечете жици во живо. Карактеристики на рачката за брзо ослободување го отвора сечилото во секое време за време на работењето. За сечење на бакарни и алуминиумски единечни проводници, како и повеќе кабли со заробени страни. Прецизно-земја, зацврстени лопати. Исчистете и мазно сечење без дробење и деформација. Операција со една рака со користење на принципот Ratchet. Потребна е мала рачна сила заради многу висок сооднос на пренос. Двостепено возење со рачка за лесно сечење. Едноставно ракување како резултат на мала тежина и компактен дизајн - може да се користи дури и во ограничени области. Стражарот спречува прстите на операторите да бидат навлечени. Специјална челик со специјална алатка, фалсификуван, зацврстен со нафта.

Избор на клиенти..