• Свеж
Посини Евра Дизајн Пабло Модерен Стил Маса Светилка Со Маса Врвот Затемнување 27 Високи Мулти Боја Сина Уметност Стакло Тапан Сенка За Дневна Соба Спална Соба Куќа ?
zoom_in

Посини Евра Дизајн Пабло Модерен Стил Маса Светилка Со Маса Врвот Затемнување 27 Високи Мулти Боја Сина Уметност Стакло Тапан

DEN 1088.00

Стока
check Достапно.

27 " висока целокупната. Сенката е широка 13" на врвот х 15 "широка на дното х 10" висока. Тежи 5,72 килограми. Користи една стандардна 100 вати е26-средна основна сијалица (не е вклучена). Прекинувач за приклучок за вклучување. Рачно разнесена уметничка стаклена столна ламба Од Посини Евро Дизајн. Мулти - боја сина стакло шема. Метална основа и акценти. Кабел долг 8 метри на светилката. Бидејќи стаклото е рачно изработено, ќе има мали варијации во бојата и моделот. Вклучува и бел приклучок за еднополна маса затемнувач. Лизгачкиот прекинувач дава затемнета 3-насочна функционалност. Затемнувачот има кабел долг 8 метри. Максималниот капацитет е 150 вати. Затемнувач. Вртливите бои нудат хипнотички ефект што ја трансформира оваа стаклена столна ламба во функционално уметничко дело. Посини Евро Дизајн ја стилизираше оваа елегантна светилка од рачно разнесено уметничко стакло и ја допре со метална основа и акценти. Едноставен прекинувач за вклучување го прави работењето ветре. Оваа светилка доаѓа со затемнувач на масата, што ви овозможува да го контролирате нивото на осветлување. Едноставно вметнете го приклучокот за светилка во излезот за затемнување, а потоа лизнете го прекинувачот на контролата за да го затемните или осветлите осветлувањето. Дизајнерско осветлување инспирирано од европа со врвни материјали и ЛЕР технологија. Колекцијата за Дизајн на евра посини содржи модерни дизајни за денешниот дом.

Избор на клиенти..