• Свеж
8 парчиња сунѓер за Брусење 220 Ронки, Блокови За Брусење Џамикури Што Се Перат И Се Користат Повеќекратно, Влажен Сув Сунѓер За Шкурка За Мебел Од Дрво Метал боја и Ги
zoom_in

8 парчиња сунѓер за Брусење 220 Ронки, Блокови За Брусење Џамикури Што Се Перат И Се Користат Повеќекратно, Влажен Сув Сунѓер

DEN 156.64

Стока
check Достапно.

●Содржина на пакетот 8 x Сунѓер за Брусење. 220 Гриз (одделение 800 до 1000). Големина : 4 "х 4-3/4" х 0,5 " / 100 х 120 х 13мм. € Издржлив Материјал Сунѓерите За брусење се изработени од кафеава алумина и син сунѓер, меки на допир, одлична еластичност, не се лесни за кинење. €Карактеристика/Сунѓер за Брусење е одличен за брусење на непарни форми, рабови и во жлебови. Издржлив сунѓер со висока густина внатре, цврст и не е лесен за кршење, исто така отпорен на вода, абење, киселина и алкали. Перење И Еднократно Користење Сунѓерите за брусење се дизајнирани за влажна и сува двојна употреба, така што може да го намали испирањето и да ја подобри ефикасноста на работата. Исто така, може да се исплакне со вода, лесна за чистење и повеќекратна употреба, ве молиме исушете ја водата по секоја употреба. ●Апликација●двостраниот абразивен сунѓер е одличен за мебел, дрво, боја, метал, кујна, пластика или гипс картон. Флексибилни за песок рабови, контури, жлебови, рамни површини, агли. Работи подобро со детергент. Брусење Сунѓер Ронки Брусење Блокови Спецификации Материјал : Алуминиум Оксид И Сунѓер Големина : 4" х 4-3/4" х 0.5" / 100 х 120 х 13мм Ронки : 220 Ронки Одделение : P800 До P1000 Количина : 8 Парчиња Функција : Перат и еднократно, погодно за употреба со влажни и суви марамчиња. Добар избор : блоковите за брусење се добар избор за полирање, погодни за дрво, метал, мебел, боја, гипс картон. Забелешка 1.Поради рачно мерење, ве молиме дозволете 1 - 2мм разлика, благодарам! 2.Нашите дигитални слики се што е можно попрецизни. Поради разликата помеѓу екранот и светлината, бојата е малку поинаква.

Избор на клиенти..