• Свеж
4 Шарени Чувства Табела За Деца Кои Учат Постери За Ѕидови-Листа На Чувства Постер За Деца Едукативни Постери За Украси Во Училница, Периодична Табела На Емоции Пос?
zoom_in

4 Шарени Чувства Табела За Деца Кои Учат Постери За Ѕидови-Листа На Чувства Постер За Деца Едукативни Постери За Украси Во Училница,

DEN 0.67

Стока
check Достапно.

Ако Вашите Деца Се Борат Да Изразат Како Се Чувствуваат; Тогаш ви требаат овие емоции постери за ѕидови во училницата; Додека други чувства постери за училница се направени во странство, нашиот постер за постери за емоционална регулација е направен од САД и ламиниран. Направете Децата да се Чувствуваат Разбрани; ќе добиете 4 ламинирани постери за саморегулација од 11х17", така што никогаш повеќе нема да мора да погодувате како се чувствуваат децата; Користете ја оваа шарена табела за емоции за децата за да ги декодирате емоциите и да ги натерате децата да се чувствуваат слушнати. Развијте Доживотни Вештини За Справување; овие постери за табели за расположение на мали деца им даваат на децата алатки потребни за контрола на нивните емоции, дури и кога не сте наоколу; Лесно управувајте со топењето и одржувајте ги децата смирени со овие зони на регулаторни постери за училница. Создадете Безбеден Простор За Дискусија За Чувствата; Користете ја оваа табела за емоции за деца како табела за чувства за деца / табела за чувства за билтени во училница, како се чувствувате денес постер / како се чувствувате денес постер, табела за чувства за деца или табела за чувства за мали деца. Ние сме толку сигурни во квалитетот на нашите чувства и емоции постери дека ние нудиме гаранција живот производител; Ако имате било какви проблеми со вашите емоции постери, ние ќе ги замени со насмевка; нашето семејство во сопственост на бизнис е тука за да ви помогне да се создаде безбедна средина каде што студентите се чувствуваат удобно отворање; Зошто да чекате, да добиете вашите чувства и емоции постери денес.

Избор на клиенти..