• Свеж
Брејди 8210-8, Квик-Усогласување Етикети, 2 Висина, Црна, Легенда8
zoom_in

Брејди 8210-8, Квик-Усогласување Етикети, 2 Висина, Црна, Легенда8

DEN 126.24

Стока
check Достапно.

Ликовите од винил филм монтирани со картички имаат лепило чувствително на притисок. Добра хемиска, отпорност на нафта и вода. Просечна надворешна издржливост 2-4 години. Земја на потекло : Сад. Нашите helvetica quik-Align® броеви и букви се направени од чувствителен на притисок, мат финиш б-933 винил, пигментиран во текот на издржливоста и отпорноста на избледување. Материјалот од индустриско одделение се спротивставува на екстремни температури, абразија и вообичаени растворувачи.

Избор на клиенти..