• Свеж
Цпу Вретено Цпу Мотор 110В 2.2 KW 2200w Тивка Вода Ладење Вретено Мотор 80мм 4 Лежишта 24000 ВРТЕЖИ ВО МИНУТА 400HZ За Цпу Рутер Машина
zoom_in

Цпу Вретено Цпу Мотор 110В 2.2 KW 2200w Тивка Вода Ладење Вретено Мотор 80мм 4 Лежишта 24000 ВРТЕЖИ ВО МИНУТА 400HZ За Цпу Рутер

DEN 2.33

Стока
check Достапно.

Тип : вода ладење. 2 Столбови. Дијаметар : € 80mm*276mm. Напон : 110 V, Моќност : 2.2 KW, Фреквенција : 400 Hz, Струја : 8.5 A. Брзина : 5000-24000 ВРТЕЖИ во МИНУТА. Истекување : помалку од 0,005 мм. Тежина : 5,2 кг (11,5 фунти). ●ОСНОВНИ ИНФОРМАЦИИ● - овој вретено мотор треба да биде опремен со VFD 110 V,400 HZ. 2 Столбови, Collet ER20(компатибилен со битови помеѓу 1/25" и 1/2" ) Со Дијаметар : € 80mm,Напон : 110 V, Моќност : 2,2 KW, Фреквенција : 400 Hz, Струја : 8,5 A, Брзина : 5000-24000 ВРТЕЖИ во МИНУТА, Истекување : помалку од 0,005 mm. Тежина : 5,2 kg( 11,5 килограми). ●ПРЕДНОСТ на ВРЕТЕНОТО-Помалку бучава, Автентични 4 парчиња надградени челични лежишта значително го продолжуваат работниот век 3 пати подолго од обичниот мотор на вретеното; Напредната технологија за динамичка рамнотежа ефикасно го намалува бучавата и ја зголемува стабилноста во работниот процес; Истекува помалку од 0,005 мм што е 10 пати прецизно над просечниот мотор на вретеното. ●ЛЕСНО и БРЗО ЗА СКЛОПУВАЊЕ-нудиме претходно залемена авијациска жица , ќе Ви требаат 2 минути за да го поврзете моторот на вретеното со VFD. `+ШИРОКА ПРИМЕНА-Видови на гравирање и дупчење материјал : Видови на дупчење и гравирање материјали, како што се пластика,мек алуминиум, месинг, акрилик, пвц, ПХБ,дрво, иверица, најлон. ●ГАРАНЦИЈА за ГАРАНЦИЈА-имаме 20 години искуство во производството, ве молиме контактирајте не за секое прашање или проблем. Ние сме умешни во прилагодување на производите според различни барања и апликации. Ако имате специјална истрага, ве молиме известете не.

Избор на клиенти..