• Свеж
Фогтландер НОКТОН 35мм Ф1. 2 За З Монтирање
zoom_in

Фогтландер НОКТОН 35мм Ф1. 2 За З Монтирање

DEN 0.67

Стока
check Достапно.

Дизајниран исклучиво За монтирање На Никон З (големина АП-Ц). Информативна комуникација со телото преку електронски контакти. Прекрасен боке со дијафрагма на ирисот со 12 сечила. Рачен фокус за сигурна работа на фокусот. Минимално растојание за снимање 0,3 м. Voigtlénder NOKTON 35mm F1. 2 За Z mount.

Избор на клиенти..