• Свеж
Yitamotor Led Светлината Бар Жици Темперамент 72W 12 инчен LED Светлината Pod Место Поплава Комбо Работа Светлина Теренски Светлина Возење Светлината Предводена Магла Светли
zoom_in

Yitamotor Led Светлината Бар Жици Темперамент 72W 12 инчен LED Светлината Pod Место Поплава Комбо Работа Светлина Теренски Светлина

DEN 3.33

Стока
check Достапно.

Quer Super Blight q : Лед Лентата Од 12 инчи е опремена со Led Диоди со висок интензитет од 24, три вати. Тоа е вкупно 72 W со температура на бојата од 6.000 k. Оваа светлосна лента ќе го прошири вашето видно поле, давајќи ви подобро искуство во возењето. €Високи Перформанси : Издржува сурови средини благодарение на куќиштето од алуминиум што обезбедува цврстина и издржливост. Надградена површина на објективот на КОМПЈУТЕРОТ со висок пренос на светлина. Нашите лед мешунки од 12 инчи 72 W имаат животен век од 50.000 часа и се водоотпорни, отпорни на прашина, отпорни на земјотреси, антикорозивни за суровата околина. €Подобра Дисипација На Топлина Q : со цел да ја добиеме најдобрата дисипација НА топлина, НАШАТА лед лента 72 W користи 1070 алуминиумска легура како обвивка што може да има најдобра дисипација на топлина и најдобра способност за запечатување за ладилникот. Остриот дизајн на алуминиумски вентилатор, го прави побрзо и поефикасно да ја расфрла топлината. Го продолжува животниот век на светлосната лента над 50.000 часа. ●Прилагодливи Додатоци За Монтирање● : со вклучените прилагодливи додатоци за монтирање, светлото ЗА РАБОТА НА ЛЕР може да се прилагоди на околу 90 степени. Ова го олеснува менувањето на насоката на светлосниот зрак. Светилката може да се лизне по инсталацијата. ●Широка Примена : ова работно светло за комбо за поплави на самото место е компатибилно со речиси сите Џипови, 4х4, камиони, трактори, приколки, колички за голф, пикапи, автомобили, мотоцикли, Теренци, Атв и чамци. Дополнително, има многу внатрешни и надворешни намени : осветлување на градината, осветлување на дворот, резервно светло, осветлување надвор од патот, обратни светла, осветлување на конструкцијата и многу повеќе.(ЗАБЕЛЕШКА : професионална инсталација ќе биде препорачливо). Возењето ноќе може да биде опасност по безбедноста во недостаток на доволно светлина. Јитамотор ИП68 Водоотпорна лед лента ви дава побезбедно искуство во возењето со супер-извор на светлина за вашето секојдневно возење, градежно осветлување, осветлување надвор од патот, осветлување на дворот, осветлување на бродот итн. Надградете го вашиот камион со јитамоторна лесна лента за да ја направите најсветлата ѕвезда Во Ноќта.

Избор на клиенти..