• Свеж
АЈБАЛ 1Pcs 2 Пол Прекинувач Прекин Минијатурни Домаќинство Воздушен Прекинувач Mcb Монтажа 400V~ CType 36mm Din Железница
zoom_in

АЈБАЛ 1Pcs 2 Пол Прекинувач Прекин Минијатурни Домаќинство Воздушен Прекинувач Mcb Монтажа 400V~ CType 36mm Din Железница

DEN 3.33

Стока
check Достапно.

Микро Прекинувачи. Микро Прекинувач2 Пол Мини Прекинувач Прекин Минијатурен Прекинувач За Воздух Во Домаќинството Mcb Монтажа 400 V~ CType 36mm Din Капацитет за Кршење на Шини 4.5 KA Ласерско Печатењевоведи и Сценарија : SHB6 N-63 минијатурен прекинувач (dz47 прекинувач за воздух) главно се користи во AC 50/60 Hz, номиналниот работен напон Е 230 V/400v И Подолу, Номинална Струја До 63а, Прекинувачот Главно СЕ Користи За Електрични Инсталации И Опрема НА ЗГРАДИ. Заштитата од преоптоварување и краток спој е исто така применлива за ретко работење и изолација на линијата.Овој производ ги исполнува барањата на стандардите КАКО ШТО СЕ IEC60898 И GB10963.1 Parameters и Опис Во Согласност со стандардот : GB10963.1/IEC 60898-1 номинален напон : 230/400 V AC номинална струја : 6-63 Капацитет На Кршење : 6000a карактеристики на патување : C (5-10)Во, D (10-20)Во Поларен Број : 1p-4 P Струја гранично ниво : 3 брзо затворање максимален РАБОТЕН НАПОН : 440 v AC ИМПУЛС ИЗДРЖАТ напон : 6 kv Електричен Век : 10.000 ПАТИ МЕХАНИЧКИ ЖИВОТ : 20.000 пати работење температура на околината : -30°c до+70 °c Температура на складирање : -40 c До+85 c отпорност на ВЛАЖНА ТОПЛИНА : класа 2 (95% Релативна Влажност На 55°C).

Избор на клиенти..