• Свеж
120 парчиња Пеперутка лак-јазол За Нокти За Нокти Кристали Кристални Светки 3д Лак-јазол Аурора Шарени Шарм За Нокти Поставени За Акрилна Уметност За Нокти Самостојн
zoom_in

120 парчиња Пеперутка лак-јазол За Нокти За Нокти Кристали Кристални Светки 3д Лак-јазол Аурора Шарени Шарм За Нокти Поставени

DEN 3.33

Стока
check Достапно.

? Пакетот Вклучува : Пакетот доаѓа со 120 парчиња пеперутка лак-јазол школки за нокти со Аурора Шарени, Сјај светкаво како дијамант, шарените столпчиња од светки ќе направат да изгледате пошармантно. ?●Висококвалитетни Материјали : школките за нокти се изработени од висококвалитетен Акрилик, нетоксичен, еколошки и пријателски за кожата. Овие додатоци за нокти за уметност на нокти можат да ги задоволат вашите потреби за декорација и САМИ. ?Лесен за Употреба : пеперутка ноктите уметност светки столпчиња се многу погодни за природни или вештачки нокти. Можете да изберете еден од нив или да ги комбинирате за да завршите разни дизајни на нокти. Материјалите за уметност за нокти се погодни за професионална употреба или домашна употреба. ?Променливи Бои : шарените школки од пеперутки имаат прекрасен ефект на треперење под различен агол. Создадете грациозни, прекрасни и врвни стилови на уметност за нокти, толку светли и нежни, добра опција за вас. Можете да го користите со кристали за да ја зголемите убавината на ноктите и да создадете модерни стилови на нокти. ?_Широка Примена : Совршен За занаети, уметност за нокти, облека, чевли, накит, телефон, изработка на картички, компјутер, занает САМ, чанти, венчаница, книги, гитара, чаши, таблети, високи потпетици, расфрлање на маси и така натаму. Спецификација : Количина : Околу 120 парчиња Големина : Мешани Големини Форма : Пеперутка, Лак-јазли Материјал : Акрилик/Смола Бои : Аурора Шарени,Симфонија, Аурора, Аб Пакет Содржина : Околу 120 парчиња Аурора лак-Јазол столпчиња За Нокти Карактеристики 100% Сосема Нов И Висококвалитетен 3д Украси ЗА Нокти Од пеперутка Лесно се лепат на природни или вештачки нокти тие за украсување На Телефонот,Домот,стаклото,уметноста на телото Итн. Како да се користи : 1.Биволски и чисти нокти. 2.Изберете ја бојата на лакот за нокти и Столпчињата За Уметност на Ноктите со лак со пеперутки. 3.Нанесете основен слој. 4.Нанесете два тенки слоја од избраниот лак. 5.Притиснете ги столпчињата на вашите нокти. (Алтернативно, почекајте да се исуши вашиот лак. Потоа користете лепак за нокти за да се залепите на школките.) 6.Нанесете горниот слој за да спречите паѓање на светките. 7.Сега сте подготвени да го покажете вашиот прекрасен маникир. Топли Совети : 1.Ве молиме дозволете мало отстапување во големината на мерењето. 2.бидејќи различен екран на компјутерот, бојата може да биде различно легло поради светлината, ве молиме разберете.

Избор на клиенти..